Oyun

TLOU 2 ve Ghost of Tsushima’nın Çıkış Tarihi Açıklandı

Sony, korona virüs sebebiyle ertelenen The Last of Us 2 ve Haziran ayında çıkması planlanan Ghost of Tsushima’nın yeni çıkış tarihlerini duyurdu. PS4’ün platformu için geliştirilecek olan son yapımlar olacak iki oyun da bu yaz aylarında oyun severlerle buluşacak.

Takip edenlerin bileceği üzere geçtiğimiz ay içerisinde Sony, COVID-19 olarak bilinen korona virüsü sebebiyle hem The Last of Us 2’yi hem de Marvel’s Iron Man VR oyunlarını süresiz olarak ertelemişti. Bu erteleme kararı sonrası şirket oyunu dijital olarak çıkarmayı düşünse de oyunun yönetmeni bazı bölgelerde alınan altyapı kararı nedeniyle bunun bile mümkün olmadığını dile getirmiş ve Sony ile kafa kafaya vererek bir çare aradıklarını söylemişti.

TLOU 2 ve Ghost of Tsushima'nın Çıkış Tarihi Açıklandı
The Last of Us 2

The Last of Us 2’nin süresiz olarak ertelenmesinden sonra ise gözler Haziran ayında çıkış yapması planlanan Ghost of Tsushima’ya çevrilmişti. Sucker Punch tarafından geliştirilen ve belki de PS4 platformuna çıkmış son özel oyun olacak Ghost of Tsushima hakkında ortaya bazı iddialar atılmıştı. Bu iddialara göre Sony, korona virüs salgının yayılmasına bağlı olarak Ghost of Tsushima’yı da erteleyebilirdi. Fakat dün gece saatlerinde Sony, Playstation’ın resmi blog sayfasında yaptığı açıklama ile her iki oyunun da çıkış tarihini duyurarak iddiaların önüne geçti.

The Last of Us 2 ve Ghost of Tsushima bu yaz geliyor

Sony yaptığı resmi açıklamada, “Sony Interactive Entertainment ve Worldwide Studios’daki ekiplerimiz oyunların geliştirme aşamalarında son evrelere yaklaşıp COVID-19 tarafından değiştirilen bir dünya ile karşı karşıya kalınca, kendimizi günümüzde sürekli değişen çevreye adapte etmek zorunda kaldık. Çalışma tarzımızda bazı aksaklıklar meydana gelse de bir sonraki özel oyunlarımızın Playstation 4’e ne zaman geleceği konusunda heyecanlı olan oyuncuları bilgilendirmek istedik.” sözlerini kullanarak açıklamasına başladı.

TLOU 2 ve Ghost of Tsushima'nın Çıkış Tarihi Açıklandı
Ghost of Tsushima

Açıklamanın devamında ise yetkililer, “Küresel dağıtım sektöründe işlerin biraz daha rahatladığını gördümüz için, The Last of Us Part 2’nin 19 Haziran’da, Ghost of Tsushima’nın da 17 Temmuz’da çıkış yapacağını doğrulamaktan memnuniyet duyarız.” ifadelerini kullanarak uzun zamandır her iki yapımı bekleyen oyunculara müjdeli haberi verdi. Haziran ayında çıkması planlanan Ghost of Tsushima bir ay ertelenmiş olsa da oyuncular üst üste iki özel oyun oynayacağı için şimdiden heyecanlı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı