Oyun

Tokyo Game Show 2020 Etkinliği İptal Edildi

Her yıl Japonya’nın başkentinde düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından oyunseverlerin bir araya geldiği Tokyo Game Show (TGS) fuarı bu sene Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle iptal edildi. 

TGS 2020’nin normal şartlar altında 24-27 Eylül tarihleri arasında Tokyo’nun biraz dışında bulunan Makuhari Messe konferans merkezinde düzenlenmesi planlanıyordu. Ancak hükümet yetkilileri ve etkinlik düzenleyicileri fuarın risk teşkil ettiği gerekçesiyle iptal edilmesine karar vermiş durumdalar. Bunun yerine internet üzerinden sanal bir etkinlik düzenlenmesi planlanıyor.

1996’dan beri ilk kez iptal oldu

Salgın yüzünden dünyanın dört bir yanında etkinlikler iptal ediliyor. Bu yönüyle Tokyo Game Show’un da iptal edilmesi pek sürpriz olmadı aslında. Fakat ilki 1996 yılında düzenlenen fuarın ilk kez bu sene iptal edilmiş olması, durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor. 

ABD ve Avrupa’nın en büyük oyuncu fuarları olan E3 ve Gamescom da iptal edilmişti hatırlanacağı üzere. Gidişat yakın tarihte bu fuarların yeniden başlamayacağını gösteriyor. Sırf bu yüzden birçok oyuncu bu sene herhangi bir büyük etkinliğe katılma hayalini ertelemiş durumda. 

Daha çok katılımcı bekleniyordu

İşin kötü tarafı bu sene düzenlenecek Tokyo Game Show’a her zamankinden daha fazla katılımcı bekleniyordu. Bunun sebebi, yeni çıkacak oyun konsolu modellerinin fuarda tanıtılacağına dair söylentiydi aslında. 

Malum, PlayStation 5 ve Xbox Series X isimli yeni nesil konsollar halen daha tanıtılmış değil. Hemen her ülkeden oyuncuların katıldığı bu fuar, yeni modelleri görücüye çıkarmak için ideal bir mecraydı.

An itibariyle Microsoft, Series X modeli için internet üzerinden reklam kampanyalarını başlatmış durumda. Zaten geçtiğimiz gün yeni konsolda çalışan ilk oyunların tanıtımı da yapılmıştı. Sony ise şimdiye dek yalnızca PS5’in logosunu tanıtmakla ve teknik özelliklerini açıklamakla yetindi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı