Oyun

Tren Sürmek İsteyenler İçin Train Sim World

Tren simülasyonu esasında diğer araç oyunlarından tek bir yön üzerinde, hareket özgürlüğü yaşamadan yapılan bir oyun olduğu için anlamsız gelebilir. Neticede sürücü koltuğunda sadece hız ayarı ve benzeri birkaç ayar ile çok uzun mesafeler almanız gerekiyor. Ancak Train Sim World bu alana getirdiği yenilikler ile öne çıkıyor.

Train Sim World Yenilikleri Nedir?

İngiliz geliştirici Dovetail Games, genelde başarılı simülasyon oyunları ile biliniyor. Bu seriye ise Train Sim World isimli tren simülasyonu ile katılan firma, tren sürmenin farklı oyun dinamikleri ile ilginç yönlerini ortaya koyuyor. Gerçek yaşamdaki trenleri birebir sürme imkânı veren oyun bu sayede simülasyon ve oyun severlerin ilgisini çekiyor.

Train Sim World oyunu için üç önemli rota bulunmakta. Bunların ilki Londra’yı Reading’e bağlayan yol, tarihi Leipzig şehrine ulaşım sağlanan yol ve New York’aki yine bir o kadar uzun olan rota. Trenlere ilgi duyanlar bu ünlü üç rotaya aşina olacaklardır.

Oyunda sürecek çok farklı trenler bulunuyor ve hepsinin rotaya göre öne çıkan özellikleri bulunuyor. Ancak bu nokta, trenlere karşı çok fazla ilgisi olmayanlar için kafa karıştırıcı olabilir. Oyun tamamen bir simülasyon olduğu için diğer oyunlardaki araçlar gibi sadece ileri geri tuşları ile çalışmıyor. Çalışmaları neredeyse gerçekte olduğu gibi yapılan pek çok aktivite ile gerçekleşiyor ve bu yüzden eğitim bölümünün oynanması yararlı olacaktır.

Oyunda pek çok senaryo bulunuyor ve elbette bu senaryolarda başarı kazanmak için belirtilen süre içinde hedef noktaya varmak gerekiyor. Ancak oyunu tekdüzelikten kurtarmak için geliştiriciler oyuna beklenmedik durumları, kazaları, acil olayları katarak, oyuncunun – sürücünün sıkılmasının önüne geçiyor. Özellikle gerçekçi hava koşulları son derece oyuna güzellik katan detaylar olmuş.

Eğer belirli bir rotayı izlemek istemezseniz serbest bir şekilde de oyunu oynayabilirsiniz. Serbest sürüşte önünüze çıkan herhangi bir istasyonda durabilir ve rayların sonu gelmeyen yollarında sürekli hareket edebilirsiniz. Oyun bu bakımdan da simülasyon severler başta olmak üzere trenlere ya da araçlara meraklı olan oyuncuların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı