Oyun

Troy Baker TLOU2 Sızıntıları Hakkında Konuştu

Hem ilk oyunda hem de ikinci oyunda Joel karakterine sesine veren Troy Baker, The Last of Us 2 sızıntıları hakkında konuştu. Sızdırılan bilgilerin oyun deneyimini baltayıp baltalamayacağı hakkında kendi fikrini belirten başarılı isim, oyunun deneyim edilmesi gerektiğini söyledi.

2013 senesinde The Last of Us’ın bitmesiyle birlikte oyunun birçok hayranı yeni oyunu dört gözle beklemeye başlamıştı. Devam oyunu her ne kadar 2016 senesinde duyurulmuş olsa da oyunun yaşadığı geliştirme süreci sıkıntıları ve ertelenme haberleri oyunu 2020 yılının Haziran ayına itmişti.  Oyunun çıkmasına çok az bir süre kala ise geçtiğimiz Nisan ayında The Last of Us 2’nin en önemli sahneleri hackerlar tarafından internete sızdırılmıştı. The Last of Us 2 sızıntılarının meydana geldiği günden beri geliştirici ekibin birçok üyesi konu hakkında açıklamalar yapmıştı. Şimdi de bu açıklama yapan isimler arasına The Last of Us 2’de Joel’i seslendiren Troy Baker katılarak sızıntılar hakkındaki fikirlerini beyan etti.

Troy Baker TLOU2 Sızıntıları Hakkında Konuştu
The Last of Us 2 – Joel

Oyunu oynamayı isteyen birçok oyuncu bu sızıntılara istemeden maruz kalmış ve oyun deneyimleri ne yazık ki mahvolmuştu. Ancak Troy Baker’a göre oyun kimse için mahvolmuş değil çünkü tecrübeli isim sızıntıların önemli olmadığını dile getirdi. Instagram üzerinden gerçekleştirdiği canlı soru cevap etkinliği sırasında sektörün tecrübeli ismi “Gerçekten bi oyunu tecrübe etmenin birkaç ekran görüntüsü yüzünden mahvolacağını mı düşünüyorsunuz? Altı senelik bir geliştirme sürecinin bu sebepten ötürü mahvolacağını mı düşünüyorsunuz?” açıklamasında bulundu. Ayrıca Baker açıklamasının devamında Naughty Dog’un tecrübesinden ve geçmişteki başarılarından bahsederek oyunculara The Last of Us 2’yi tecrübe etmelerini söyledi.

Bu konuda sadece böyle düşünen kişi yalnızca Troy Baker değil. Buna benzer bir şekilde oyunun yönetmeni olan Neil Druckmann’ın geçtiğimiz günlerde “Size söyleyeceğim son şey şudur ki duyduğunuz, gördüğünüz veya okuduğunuz hiçbir bu oyunu baştan sona oynamak ile kıyaslanamaz. Bu bir video oyunu, bunu oynamalısınız,” açıklamasında bulunmuştu. Hiçbir sızıntının oyuncuların ellerinden tecrübe edecekleri deneyimi alamayacağını söyleyen başarılı isim, oyuncuları The Last of Us 2 oynamaya davet etmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı