Oyun

Türkiye’nin Sokaklarında: Zula

2016 yılının Haziran ayında Playspot firması tarafından yayınlanmaya başlayan Zula oyunu online olarak oyun keyfi sürmek isteyenlere iyi bir imkân tanıyor. Özellikle son dönemlerde Çukur dizisinin sevilen karakterlerinin oyuna taşınmasıyla büyük bir ilgiye neden olmuştur. Çukur dizisini sevenler ve oyun tutkunlarını bir arada tutabilecek keyifli bir oyun olan Zula iki keyfi de bir arada çıkarılmasını sağlıyor.

Türkiye’nin Gizli Sokaklarında

Asker ve istihbaratçılardan oluşan Zula ve paralı askerlerden oluşan Gladyo adında 2 düşman oluşumun yer aldığı oyunda farklı hikâyelere sahip toplam 16 ayrı karakter bulunuyor. Zula’da geniş bir mühimmat olmasının yanı sıra Mehmetçik ve Kırıkkale gibi yerli silahlar da bulunmaktadır. Oyundaki haritalar ve karakterler adeta Türkiye sokaklarında, caddelerinde geziyormuş bu bölgelerde savaşıyormuş hissi yaratıyor. İnternet sitesinden ücretsiz olarak indirilip kolayca kurulan bu oyun çeşitli oyun modları ile profesyonel bir şekilde oynama alanı sunuyor. Zula oyunundaki modlar, ölüm maçı, sabotaj, sancak savaşı, herkes tek, kartopu savaşı, aranıyor, eleme, koruma, patron gibi her birisinin ayrı oyun dünyaları yarattığı atmosferlerden oluşuyor.

FPS türündeki oyun, karakterin sadece kollarının göründüğü ve gözünden görüyormuş etkisini vermek için harika bir atmosfer sunuyor. Zula için halihazırda kullanılan 24 tane harita bulunuyor. Bu haritalar İstanbul’un çeşitli sokakları ve Türkiye’nin birçok ilinden oluşması sayesinde oyuncular tarafından ilgiyle oynanıyorlar.  Üsküdar sokakları, Safranbolu, Kastamonu kereste fabrikası, Çanakkale, Kız kulesi ve son dönemlerde fenomen haline gelen Çukur dizisinde geçen mahalle de oyunda yer alması ile birlikte oyun ayrı bir yapıya bürünüyor.

Çevrimiçi olarak oynanan oyun herhangi bir senaryoya sahip bulunmuyor. Sadece oyuncunun diğer oyunculara karşı mücadele ederek hayatta kalmasını sağlamak gerekiyor ancak bunun yanında çeşitli görevleri yerine getirince alınan puanlar sayesinde oyun zevkini daha da üst seviyelere getiriyor. Oynanabilirlik açısından oldukça iyi optimize edildiği için çoğu bilgisayarda oynamaya imkân veriyor. Gelişen yapısı ile birlikte Türkiye’nin farklı sokaklarında ilginç bir deneyim yaşamak isteyen oyuncular için özel bir deneyim sunmaya devam ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı