Oyun

Ubisoft Prince of Persia 6’nın Alan Adını Aldı

Ubisoft, Prince of Persia 6 için alan adı tescillemesi üzerine yıllardır süregelen söylentileri körüklemiş oldu. Uzun zamandır seriyi merakla bekleyen bazı oyuncular en nihayetinde yeni oyunun duyurulacağını düşünürken, bir diğer kesim oyuncu ise bu hareket sadece isim haklarından dolayı atıldığını düşünüyor.

Ubisoft, en son Prince of Persia: The Forgotten Sands ile Prince of Persia’nın ana oyun serisine bir halka eklemiş ve o günden bugüne kadar serinin bir sonraki büyük oyunu hakkında tek kelime duymamıştık. Yaklaşık 10 sene önce gelen son oyun sonrası Ubisoft, serinin yeni oyunu Prince of Persia 6 için harekete geçmiş olabilir. Bu sabah gelen haberlere göre Ubisoft henüz duyurusu gerçekleştirilmemiş Prince of Persia 6 için alan adı tescillemiş. Bu haber sonrası oyun dünyasındaki serinin hayranları uzun yıllardır bekledikleri aksiyon/platform oyunun sonunda geri döndüğünü düşünse de, bazı oyuncular da bunun isim haklarını korumaya yönelik olduğunu iddia etti.

Ubisoft Prince of Persia 6'nın Alan Adını Aldı

Ubisoft’un Prince of Persia 6 için aldığı alan adı tescili Reddit’de NayamAmarshe tarafından bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. Şu anda siteye ulaşmaya çalışan kullanıcıları boş bir sayfa karşılasa da oyuncular arasında yayılan spekülasyonlara göre web sitesini doğrudan olarak serinin yeni halkası olacak Prince of Persia 6 video oyununa ev sahipliği yapacak. Ancak şunu da belirtmek lazım ki eğer Prince of Persia 6 geliştirme aşamasındaysa, oyunun adının Prince of Persia 6 olmama ihtimali bir hayli yüksek çünkü serideki diğer oyunların hiçbiri yayına rakam alarak çıkış yapmamıştı. The Sands of Time, Warrior Within, The Two Thrones gibi isimlerle çıkış yapan oyunların yenisi olacak altıncı oyunun bu geleneği bozmayacağı düşünülüyor.

Yeni oyun hakkındaki bu dedikodular her ne kadar heyecan vericisi olsa da Ubisoft’un şu anda bir Prince of Persia üzerinde çalışmadığı ve alan adı tescilinin ilerleyen yıllarda böyle bir proje yapılmaya karar verilirse diye güvence altına almak için atılan bir adım olma ihtimali de var. Bilindiği üzere büyük şirketler her ne kadar bazı serilerini bitirmiş veya yarım bırakmış olsa da, ilerleyen dönemlerde sıkıntı çekmemek için alan adı tescillerini yıllık aralıklarla satın alıyor. Bakalım Prince of Persia 6 hakkında Ubisoft kanadından resmi bir açıklama gelecek mi hep birlikte göreceğiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı