Oyun

Ubisoft’dan Oyunculara Kötü Haber

Ubisoft, çatısı altında geliştirilen büyük bir oyununun geliştirme aşamasında COVID-19 sebebiyle yaşadığı sıkıntılar nedeniyle ertelenebileceğini söyledi. Kesin ertelenecek diye bir ifade kullanmayan Ubisoft, potansiyel bir gecikmenin yaşanabileceğini söylese de hangi oyun olduğunu söylemedi.

Bugün Ubisoft cephesinden gelen bir haber oyuncuları memnun etmeyecek türden. Fransız oyun şirketi büyük oyunlarından birinin COVID-19 olarak bilinen korona virüsü yaratabileceği potansiyel geliştirme aşaması sıkıntılarıyla neden ertelenebileceğini söyledi. Tıpkı Rockstar Games ve CD Projekt RED gibi Ubisoft’un geliştirme ekibi dünya üzerinde görülen vaka sayıları artınca virüsün yayılımını engellemek adına evden çalışmaya başlamıştı ki tahmin edebileceğiniz gibi bu süreç birçok aksaklığa sebep olmuştu.

Ubisoft’dan Oyunculara Kötü Haber
Watch Dogs: Legion

Yayınlanan bir finansal raporda Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, şirketin dış unsurların geliştirme süreçlerini etkilemesi durumunda ortaya çıkabilecek tahmin etkileri gösteren bir finansal hedef arası gösterdi. Sizlerinde tahmin edebileceği üzere bu dış faktörlerden en büyüğü oyunların geliştirme yöntemini değiştiren COVID-19. Şirketin CEO’su açıklamasının devamında bu bu hedef aralığının dış unsurların çıkarmayı planladıkları oyunları uzun vadede etkilemeye başlarsa, 2021-22’de piyasa sürmeyi planladıkları bir AAA oyunun daha sonraki tarihlere erteleme kararı alma olasılığını yansıttığını söyledi. Ubisoft’un planladığı AAA oyunların hepsi henüz bilinmiyor fakat yayınlanan aynı finansal raporda şirketin 5 AAA oyun üzerinde çalıştığı görünüyor. Bu oyunlardan dördü  Assassin’s Creed Valhalla, Gods and Monsters, Rainbow Six Quarantine, ve Watch Dogs Legion fakat son oyunun ne olduğu henüz gizemini koruyor. Oyunculara göre ise bu gizemli oyun ya yeni bir Splinter Cell ya da Prince of Persia.

Ubisoft için erteleme kararı aslında çok da yabancı bir şey değil çünkü şirket Tom Clancy’s The Ghost Recon Breakpoint satışlarının başarıszlığı ve aldığı olumsuz eleştiriler sonrası birçok yapımını ertelemişti. Bu yapımlardan biri olan Watch Dogs Legion ise bir sonraki finansal yıla ertelenmiş ve bazı söylentiler oyunun PS5 ve Xbox Series X’in çıkış oyunu olacağını iddia etmişti. Şu anda hangi oyunun erteleneceği konusunda net bir fikir olmasa da yıllardır Splinter Cell ve Prince of Persia bekleyen oyuncuların duyurulmamış beşinci oyundan oldukça umutlu. Ubisoft’un bu oyunu duyurup ertelenmesi mümkün olabilecek oyunu Temmuz ayında Ubisfot Forward etkinliğinde duyurması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı