Oyun

Uncharted Filmi Bir Kez Daha Ertelendi

Playstation markasının en güçlü yapımlarından olan Uncharted’ın filmi corona virüs sebebiyle ertelendi. Filmin yapım süreci yönetmen değişiminden sonra bir de virüs yüzünden yara aldı.

Playstation markasıyla özdeşlemiş, her oyunuyla en çok satanlar listesine girmeyi başaran ve Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception ve Uncharted 4: A Thief’s End ile bizleri Nathan Drake ile tanıştırıp onun hikayesini bitiren Uncharted oyunlarının beyaz perdeye uyarlanacağı çok uzun bir zaman önce duyurulmuştu. Duyurulduktan sonra yönetmen üstüne yönetmen kaybetmeye başlayan film, yapımcılara oldukça sancılı dönemlerde yaşatmıştı.

Uncharted filmi çekimleri durduruldu

Film için anlaşılan her yönetmenin fazla durmadan projeden ayrılması hem oyun severlerin hem de sinema severlerin kafasında soru işaretleri yaratmış, tedirginliklere sebep olmuştu. Yapımın iptal edilip fişinin çekileceği söylenen günlerde ise Marvel Sinematik Evreninin Örümcek Adam’ı Tom Holland genç Nathan’ı; İtalyan İşi, Dövüşçü, Nişancı ve son olarak da Spenser Kanunları ile karşımıza çıkan sevilen oyuncu Mark Wahlberg’in ise Victor Sullivan’ı oynamak için kadroya katılması bu tedirginlikleri ortadan kaldırıp filmin hala aynı ciddiyetle yapım sürecinde olduğu anlaşılmıştı.

Uncharted Filmi Bir Kez Daha Ertelendi
Uncharted 4

Filmin çekimlerine başlanılmak üzereyken bu kez de filme bir darbe virüsten geldi. Tüm dünyayı etkisi altına kalan corona virüs sebebiyle sinema ve dizi sektörü oldukça yaralanmıştı. Birçok dizi ve filmin yapım süreci durdurulmuştu. O filmlere bir yenisi de eklenerek Uncharted filmi oldu. Normalde Mart ayının başlarında çekilmesi planlanan filmin corona virüs sebebiyle ertelendiği duyuruldu. İlk olarka 5 Mart olarak planlanmış fakat daha sonra 8 Ekim 2021’de vizyona girmesi planlanan filmin bir kez daha erteleneceği düşünülüyor.

Corona virüs sinema ve dizi sektörünü vurdu

Corona virüsü az evvel belirttiğimiz üzere birçok sinema ve televizyon dizisinin yapımını durdurmuştu. Denzel Washington’ın başını çektiği A24’ün Macbeth filmi, Amazon’un Birds of Paradise ve Lord of the Rings dizisi, Disney’in Avatar, hang-Chi and the Legend of the Rings; Netflix’in isse The Witcher, The Prom, The Harder They Fall ve daha birçok yapım corona virüsü yüzünden ertelendi. Bu yapımların geleceği hakkında henüz net bir bilgi yok.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı