Oyun

Valorant Çıktı! İşte Tüm Detaylar!

Yıllardır tahtına sahip çıkan Counter-Strike serisine karşı koymak için League of Legends yapımcısından bir işaret daha gelmesi oyuncularda merak uyandırdı. Daha geçtiğimiz zamanlar da kapalı betası duyurulan VALORANT sonunda tüm dünyada yayınlandı. VALORANT nasıl telefonlarına sahip olabilirsiniz?

VALORANT ücretsiz olarak çıktı

Riot Games’in merakla beklenen oyunu sonunda tüm dünyada çıktı. 5’e 5 birinci şahıs, taktiksel nişancı oyunu VALORANT artık tüm oyuncular tarafından oynanabilir durumda.

Birden fazla oyunculu bir oyun olan VALORANT’ta beşer oyuncudan oluşan iki takım, saldıranların savunuculara karşı olduğu 24 turda mücadele ederek tur tabanlı mücadeleleri kazanmaya çalışıyor. Oynaması ücretsiz olan VALORANT, dünyaya yayılmış bir rekabeti mümkün kılacak şekilde çok çeşitli PC donanımlarında çalışması için optimize edildi. Riot Games, FPS türündeki bu ilk oyununda sınıfının en iyi sunucu kalitesi, global altyapısı ve özel hile karşıtlığı (anti-cheat) teknolojisiyle taktiksel nişancılık türünün temelinde yer alan ilkeleri ve oyun deneyiminin rekabet bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

2020’nin başında kapalı beta sürecine giren VALORANT, belirli bir süre boyunca Twitch üzerinden beta key dropları dağıtıyordu. Kapalı beta sürecini başarıyla tamamlayan VALORANT’ın çıkış tarihi 2 Haziran 2020 olarak belirlendi ve oyun nihayet çıkış yaptı. Bizler de çevremizdeki kişilerle VALORANT’taki ajanların küçük olanaklarını, oyunun nasıl indirildiğini ve nasıl oynandığını anlattığımız detaylı bir rehber hazırladık. Gelin VALORANT’a dair tüm sorularınızı yanıtlayalım.

Riot Games Oyunu Valorant Nedir, Hangi Türde Ve Rakiplerinden Ne Farkı Var?

Özellikle hile konusunda oldukça sert bir politikaya sahip olan Riot Games, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics ve League of Legends’taki hile engelleme sisteminin çok daha geliştirilmiş bir versiyonunu Valorant’a taşıdı. Hilecilerin direkt olarak IP banı yediği Valorant’ta hile ile karşılaşmanız çok zor.

Oyun genel hatları itibariyle CS:GO’yu fazlasıyla andırıyor. Oyundaki nişan alma sistemi, crosshair yerleşimi, silah satın alma menüsü, bomba kurma ve bomba imha etme mekanikleri ve silahların spray kontrolleri CS:GO’nun bir tık üstüne konulmuş hali diyebiliriz.

Özellikle satın alma menüsünde direkt olarak takım arkadaşınıza silah satın alabilme veya satın almanızı iade edebilme mekanikleri CS:GO oyuncularının uzun süredir istedikleri bir şeydi.

Valorant, piyasadaki tüm rekabetçi FPS oyunlarındaki iyi özellikleri toplayıp bir araya getirip ve üstüne yeni şeyler koyduğundan dolayı kendisine yeni nesil bir FPS diyebiliriz. Bu yeni nesil FPS oyununa adapte olabilmek için ilk başta silahlarınızın yanı sıra karakterlerinizin yeteneklerine de alışmanız gerekiyor. Oyundaki her raunt başında silahların haricinde yeteneklerinizi de satın almayı unutmamalısınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı