Oyun

Valorant Konsollara ve Mobil Platforma Gelebilir

Riot Games imzası taşıyan Valorant’ın yönetmeni oyunun ilerleyen zamanlarda hem konsollara hem de mobil platforma gelebileceğini duyurdu. Fakat oyunun başka platformlarda boy göstermesi için hayranlar biraz bekleyebilir.

Ülkemizdeki çoğu oyuncunun League of Legends ile tanıdığı Riot Games, yeni çok oyunculu oyunu Valorant’ın konsollara ve mobil platforma gelebileceğini doğruladı. Hayranlar Valorant’ın dosyaları içerisinde oyunun mobil portuna ait bazı dosyalar bulduktan sonra yapımın sadece PC platformuyla sınırlı kalıp kalmayacağını merak etmişti. Yapılan resmi açıklamayla beraber oyuncular merakı giderilmiş oldu. The Express Online’a konuşan Valorant’ın oyun yönetmeni Joe Ziegler, geliştirici ekibin şu sıralar konsol ve mobil gibi başka platformları keşfetmeye başladığını söyledi. Ancak Ziegler ekibin ana odağının hala daha PC’de üst düzey bir oyun deneyimi sunmak olduğunu ve ekibinin bu konuda çalıştığını söyleyerek oyunu başka platformlarda oynamak isteyen hayranların biraz bekleyebileceğini işaret etti.

Valorant Konsollara ve Mobil Platforma Gelebilir

Riot Games geliştirici ekibin neredeyse çoğunu konsol ve mobil portu için çalışmaya kaydırmaması bir sürpriz bir karar değil aslında. Oyunun şu anda kapalı betada olduğunu ve Riot’ın defalarca oyun yaz aylarında çıkış yapmadan önce büyük/küçük tüm sorunlarını çözmek istediğini daha önce de belirtmişti. Oyunun konsol ve mobil portu için şu anda çalışmalara başlamak oyunun çıkışında bazı problemlere yola açabilirdi ve hatta PC sürümü bile ertelenebilirdi. Ama Riot Games acele etmeyerek en doğru hamleyi yapmış diyebiliriz.

Valorant mobilin en iyisi olabilir

Takip edenlerin bileceği üzere Riot Games, Valorant’a gelen aşırı talep sebebiyle geçtiğimiz günlerde bazı sunucu sorunları yaşamıştı. Twitch üzerindeki yayını izleyen insanlara Valorant’ın kapalı beta kodlarını dağıtan Riot Games, aşırı talep doğrultusunda sunucu kapasitesini %25 oranında arttırmıştı. Eğer konsollar ve mobil platformlarda bu beta sürecine dahil olsaydı Riot’un yüzde kaç oranla sunucu arttırması gerektiği veya ne gibi sorunlarla karşılaşacağını tahmin etmek gerçekten güç.

Valorant Konsollara ve Mobil Platforma Gelebilir

Valorant’ın konsollara ve mobil platforma gelmesi Riot Games’in kasasını inanılmaz ölçüde doldurabilir. Fortnite’ın hem PC, hem konsollarda ve mobil platformda çıkış yaptığı ve sadece mobil platformda günde 1.8 milyon dolar gelir elde ettiği düşünülürse aynı başarıyı Riot Games’in de göstermesi pek ala bir ihtimal. Ancak taki bi Riot Games oyunun konsollara gelebileceğini onaylamış olsa da bunun sadece bir ihtimal olduğunu ve Riot’ın ilerleyen zamanlarda bu fikri tamamen rafa kaldırabileceği de mümkün. Bakalım yazın çıkış yaptığında şirket nasıl bir çizgide ilerleyecek hep beraber göreceğiz.

Valorant bu yaz PC için çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı