Oyun

VALORANT’ın Kapalı Betadaki Günlük Oyuncu Sayısı Rekor Kırdı!

Riot Games, milyonlarca oyun severin beğenisini kazanan yeni nesil FPS oyunu VALORANT’ın kapalı betadaki günlük oyuncu sayısını belirtti. Oynanabilir olduğu süre sonuna kadar birçok oyuncunun beğenisini kazanan oyun, Riot’un söylediklerine göre günlük 3 milyon oyuncu tarafından aktif olarak oynanmakta.

Bugüne kadar hep League of Legends olarak bildiğiniz Riot Games, son günlerde daha ziyade yeni FPS oyunu VALORANT ile adından oldukça bahsettirdi. Nisan ayında kapalı beta olarak erişime açılmış olan ve kısa sürede bir sürü oyuncu sayısına ulaşmış olan Riot Games imzalı FPS oyunu VALORANT, şimdilik beta aşamasında olmasına rağmen pek çok başarıya imza atmış bulunuyor.

Bu başarılardan biri ise oyunun kapalı beta süresinde ulaşmış olduğu günlük oyuncu sayıları. Bu kısımda Riot Games, VALORANT’ın kapalı betada kaldığı süre zarfında günde 3 milyona yakın oyuncu tarafından oynandığını söylenmekte. Bu da şimdilik tam sürümü gelmemiş bir oyun için oldukça iyi bir başarı olmakta.

Kapalı beta sürecinin dün sona ermesinden sonra VALORANT, video oyunu odaklı canlı yayın uygulaması Twitch’in de zirvesine yerleşti. Erişime açık olduğu sürede toplamda 470 milyon saat izlenen VALORANT içerikli yayınlar, uygulamadaki en başarılı günündeyse 1 milyon 700 bin kişi tarafından aynı anda izlendi.

VALORANT’ın FPS oyunları piyasasındaki en büyük rakiplerinden birisi olan CS: GO, çok daha eski bir oyun olmasına rağmen son zamanlarda popülerliğini baya arttırmış oyunlar arasında yer alıyor. Mart ayında, piyasaya çıkarılmasından tam 8 yıl sonra anlık oyuncu sayısında rekor kırarak aynı anda 1 milyon kişi tarafından oynanmış olan oyun, Dota 2 ile beraber Steam’in zirvesini paylaşıyor.

VALORANT’ın kapalı beta sürecinin dün sona erdiğini belirttik fakat oyunun geri dönmesi için çok fazla beklememize gerek olamayacak çünkü 4 Haziran’da geri döneceğini söylemekte.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı