Oyun

Valorant’ın Konsol Sürümü İhtimaller Dahilinde Olabilir

Başarılı bir kapalı beta süreci ardından PC’ye çıkış yapan Valorant’ın konsollara gelip gelmeyeceği konsol oyuncuları tarafından merak konusu olmuştu. Valorant’ın idari yapımcısı bu konu hakkında yaptığı açıklamada Riot Games’in oynanışın konsollarda nasıl işlediğini test ettiğini söyledi.

Oldukça başarılı bir kapalı sürecinden geçen Valorant, birçok oyuncuyu kendine çekmeyi başaran bir yapım olmuştu. Beta süreci bittikten hemen sonra oyuncuları çok fazla soğutmadan tam sürüm halinde çıkış yapan oyun, beta sürecinde oyunu deneyim edemeyen oyuncuları da bünyesine alarak daha şimdiden yüksek oyuncu sayılarına ulaşmıştı. E-Spor platformunun önder oyunlarından olan Overwatch oyuncularının bazıları da Valorant’a geçiş yapınca, oyun topluluğunun oyuna ne denli değer verdiğini ve Valorant’ın geleceğinin parlak olduğu anlaşılmıştı.

Valorant'ın Konsol Sürümü İhtimaller Dahilinde Olabilir

Az evvel yukarıda da dediğimiz gibi oldukça başarılı bir kapalı beta sürecini geride bırakan Valorant, PC platformu üzerinde tam sürüm olarak çıkış yaptıktan sonra oyuncular oyununun başka platformlara da gelip gelmeyeceğini merak eder oldu. Valorant’ın idari yapımcı koltuğunda oturan Anna Donlon ise oyuncuların bu sorusunu yanıtsız bırakmadı. Tecrübeli isim 3 Haziran tarihinde GameSpot’a Play For All etkinliğinin bir parçası olarak verdiği bir röportaj sırasında oyunculara müjdeli haberi vererek Riot Games çatısı altında çalışan geliştiricilerin bir kısmının şu anda Valorant’ı konsollarda test ettiğini açıklayarak konsol söylentilerini doğrulamış oldu.

Şirketin Valorant’ı konsollara çıkarma yönünde zaten bir fikri olduğunu belirten Anna Donlon, şu anda oyunu farklı konsollar üzerinde test ettiklerini ifade etti. Ancak Donlon, Valorant her ne kadar farklı tür konsollarda test ediliyor olsa da bunun oyunun konsollara illa gelecek olduğu anlamına gelmediğini de belirtti. Günün sonunda Riot Games’in elinin şu anda Valorant’ın çıkışıyla meşgul olduğunu unutmamak gerek. Valorant’ı başka konsol ve sistemlerde görmek güzel bir deneyim olabilecek olsa da şirketin şu anda hileciler gibi PC platformunda oyun tecrübesini baltalayan problemlerle ilgilenmesi gerekiyor. Oyunun PC sürümü ayakları üstüne durmaya başladığında belki o zaman Riot Games işin konsol tarafına ağırlık verebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı