Oyun

Valve, Artifact Beta 2.0 İçin Davetiye Göndermeye Başladı

Yaklaşık 1 yıl kadar süren bekleyişin ardından Valve nihayet ağır eleştirilere konu olan kart oyununun yeniden elden geçirilmiş versiyonunu görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket geçtiğimiz Cuma günü Artifact Beta 2.0 için kayıt olma sayfasını oluşturdu bile. Twitter’dan yapılan açıklamada dileyen herkesin beta versiyonu denemek için kayıt olabileceği belirtildi. Tabii ilk oyunu oynayanların öncelikli olacağının da altı çizildi.

Geçen sene Valve tarafından yayınlanan Artifact oyunu, Blizzard imzasını taşıyan Hearthstone’a bir cevap niteliğindeydi aslında. Ancak üzücü bir şekilde oyun fiyaskoyla sonuçlandı ve oyuncuların takdirini kazanamadı. Satış rakamları ve oyunun Steam sayfasında yer alan olumsuz yorumlar bunun bir göstergesiydi.

Oyunu güncellemeye devam etmektense Valve geçen Mart ayında oyunun fişini çekti. Oyunun tasarımı, dinamikleri ve genel mantığı baştan aşağıya yenilendi. Ortaya da Artifact 2.0 çıkmış oldu böylelikle.

Beta süreci biraz daha devam edecek

Görünüşe bakılırsa Artifact Beta 2.0 bir süre daha oyuncular tarafından test edilecek. Toplanacak geri dönüş ve şikayetler doğrultusunda Valve oyunu kusursuz hale getirmeye çalışacak. 

Valve’in açıklaması, ilk çıkan Artifact oyununun bu kadar başarısız olmasının sebebinin beta sürecinin çok kısa tutulmasıydı. Öyle ki beta süreci hem geç başladı, hem de erken sona erdi ve apar topar final sürüm yayına alındı.

İlk oyunun başarısızlığından ders çıkarıldı

Bu durumdan ders çıkaran Valve şimdilerde beta sürecini erkene çekti. Kayıt sınırlaması olmadan tüm oyuncuları yeni Artifact’ı denemeye davet etmiş olması da bu doğrultuda alınan bir karar.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere ilk çıkan Artifact’ı satın almış olan oyuncular, ikinci versiyonun beta sürecinde öncelikli olacaklar. Oyunun sitesini ziyaret edip siz de e-posta adresinizi kaydedebilirsiniz. Valve önümüzdeki hafta itibariyle indirme bağlantılarının bulunduğu davetiye maillerini göndermeye başlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı