Oyun

Valve Index VR Seti Stoklara Yeniden Giriyor

Half-Life: Alyx’in oynanış görüntülerden sonra oyunculardan gelen heyecanlı talepler üzerine Valve, VR seti Index’in stoklara gireceğini duyurdu. Fakat yetkililer stokların hemen bitebileceğini ve kullanıcıların elini çabuk tutması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda oyuncuların yıllardır beklediği yeni bir Half-Life oyunu olan Alyx beklenmedik bir şekilde duyurulmuş ve oyunun VR’a özel olarak geliştirildiği duyurulmuştu. İki gün önce oyuna ait yayınlanan yeni oynanış videolarında oyunun hem grafik açısından hem de oynanış mekanikleri açısından oldukça güçlü olduğu görülmüş ve oyunculardan büyük bir heyecan yaratmıştı.

Valve Index VR Seti Stoklara Yeniden Giriyor
Index VR seti

Oyunu oynamak için aşağıda verdiğimiz sistem gereksinimlerinin yanı sıra bir de VR başlığına ihtiyaç duyuluyor. Oynanış videolarından sonra heyecanlı oyuncular Valve’ı gerek Steam Destek üzerinden gerek de sosyal medyadan soru yağmuruna tutmuş ve Valve Index VR setinin ne zaman stoklara yerini alacağını sormuştu. Tüm dünyada birçok sektörü etkileyen koronavirüsü sebebiyle Valve Index’in üretimi sekteye uğramış ve çok az sayıda üretilen cihazın dünya genelindeki stoğu hemen tükenmişti.

Ürün ne zaman stokta olacak?

Valve gelen sorular üzerine resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Windows 10 ve Linux işletim sistemlerinde çalışan, 8 GB RAM ve en az NVIDIA 970 veya AMD RX480 ekran kartı isteyen Index’in 9 Mart Pazartesi günü TSİ akşam saat 22.00’da tekrar stoklarda olacağını duyurdu. Valve yetkilileri ayrıca, “Artan talepler doğrultusunda, mevcut stokların Pazartesi günü satılarak tükeneceği tahmin ediyorum. Tükenen stoklardan sonra yapılan tüm alımlar, artan talepler doğrultusunda alındıkları sırayla dağıtılacaktır,” açıklamasında bulundu. Yani stokların hemen biteceğini söyleyen Valve, elinizi çabuk tutmanızı aksi takdirde ürünün size ulaşması için biraz bekleyeceğinizi söylüyor.  

Valve Index VR Seti Stoklara Yeniden Giriyor
Half-Life: Alyx oyun içi görüntüsü

Half-Life: Alyx’in Gereksinimleri

Geçenki haberimizde bahsettiğimiz üzere, Steam’de şu anda %10 indirimle ön siparişe açık durumda olan ve 23 Mart tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Half-Life: Alyx’i oynamak için Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift veya Windows Mixed Reality VR başlıklarından birine ihtiyacınız var. Oyunun yayınlanan sistem gereksinimleri ise şöyle:

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Core i5-7500 veya Ryzen 5 1600
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: 6 GB GTX 1060 veya RX 580
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı