Oyun

Valve Steam Sadakat Sistemi Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Bir SteamDB geliştiricisi, Steam’in sadık kullanıcılarını ödüllendirecek bir sistem üzerinde çalışıyor olabileceğini söyledi. Platforma sadık olan oyuncuları profil rozeti, eşya ve hatta indirimle ile ödüllendireceği söylenen sistem birçok Steam kullanıcısını heyecanlandırmış durumda.

Oyunculuğun PC kanadında en popüler oyun platformu olarak liderlik koltuğunda oturan Steam, birçok açıdan oyunculara fırsatlar sunuyordu. Dönem dönem yaptığı indirimlerle oyuncuları az fiyata çok oyunla buluşturan Valve ayrıca oyunlar için kurulan topluluklar ve gruplar sayesinde aynı oyunu oynayan oyuncuların birbiriyle sosyalleşme fırsatı sunuyordu. Ancak piyasaya Epic Games Store gibi Steam ile aynı sektörde bulunan başka platformların da işe girmesiyle Valve rekabette galip gelen taraf olmak için adımlar atmıştı. Yıllardır süregelen kütüphane ve mağaza arayüzünü değiştiren yetkililer, sürekli olarak yaptığı indirimlere ara vermeden de devam etmişti. Ve şimdi gelen yeni bilgilere bakılırsa Valve sadık oyuncuları ödüllendirecek bir sistem üzerinde çalışıyor.

Valve Steam Sadakat Sistemi Üzerinde Çalışıyor Olabilir
Yenilenmiş Steam arayüzü

Gelen son haberlere bakılırsa Valve, oyuncuların Steam’i kullanması onları ödüllendiren bir sistemi sevilen oyun platformuna entegre etme çalışmalarına başlamış olabilir. SteamDB geliştiricilerinden biri olan Pavel Djundik tarafından paylaşılan bu bilgiler Steam’in dosyaları arasında bulunmuş. Ekran görüntüleriyle de verdiği bilgileri destekleyen Djundik’e göre Valve’un üzerinde çalıştığı bu sistem sayesinde oyuncular birkaç faktöre bağlı olarak puanlar toplayabilecek ve topladıkları bu puanları çeşitli ödüller için kullanabilecek. Bu ödüller hakkında da bilgi veren Djundik, bunların oyun içi eşya, rozet ve hatta indirim kuponu olduğunu öne sürdü. Ayrıca yeni gelecek sistem sayesinde oyuncular başka oyuncuların oyunlar hakkında yaptığı incelemelere daha fazla ifade ile tepki verebilecek.

Steam’in son indirim dönemleride yaptığı etkinliklere bakıldığında aslında Pavel Djundik’in öne sürdüğü sistemin gerçekleşme ihtimali biraz daha artıyor diyebiliriz. Steam indirim dönemlerini takip edenlerin hatırlayacağı üzere geçtiğimiz büyük indirim döneminde Steam, bir oyun hakkında inceleme yaz veya belirli oyunları şu kadar saat oyna gibi aktiviteleri oyunculara yaptırarak karşılığında profil arka planı, ifade, rozet ve hatta indirim kuponu alabilecekleri puanlarla ödüllendirmişti. İndirim dönemlerinde yapılan bu sistemin daha büyük çapta geliştirilerek haftalık görevlerle desteklenmesiyle Steam Sadakat Sistemi çok da uzak bir ihtimal gibi gözükmüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı