Oyun

Warner Bros E3’e Büyük Oyunlarla Gelmeyi Planlamış

Warner Bros’un iptal edilen E3 sonrası konferansa yeni Batman, Harry Potter ve DC Universe oyunu gelmek gibi planları varmış. Yapılması planlanan duyuruların akıbeti şu an için belirsiz.

Birçok oyuncunun her yıl merakla beklediği, senenin en büyük oyun organizasyonlarından olan, çeşitli oyun geliştiricilerinin yeni oyunlarını duyurdukları E3 ne yazık ki dün akşam saatlerinde organizasyondan sorumlu şirket ESA tarafından iptal edilmişti. Son iki ay içindeki gelişmelere bakıldığında, Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020 ve PAX East’den sonra E3’ün iptal edilmesi büyük bir şok olmadı aslında, hatta beklenen bir şeydi bile diyebiliriz.

Artan koronavirüsü vakaları sebebiyle etkinlikte yer alacak katılımcıların ve çalışanların sağlığı için böyle bir karar alındığı açıklandıktan sonra etkinlikte tanıtılması planlanan oyunların geleceği merak konusu oldu. Gerçekleştirilmesi beklenen bazı büyük duyurular ileri tarihe ertelenebilir veya daha kötüsü hiç gün yüzüne çıkmayabilir. İlk defa E3’e katılma kararı alan Warner Bros’un duyurmayı planladığı yeni Batman oyunu, RYO türündeki Harry Potter ve Rocksteady’nin üzerinde çalıştığı yeni DC oyunu da bu ihtimallerin ikincisi kurban gidebilir.

Warner Bros E3’e Büyük Oyunlarla Gelmeyi Planlamış
Batman Arkham: Origins

Batman ve Harry Potter oyunları ne zaman duyurulacak?

Daha önce karşımıza Batman Arkham: Origins ile çıkmış olan WB Games Montreal’ın yeni bir Batman oyunu üzerinden çalıştığı zaten biliniyordu. Geliştiriciler bunu dolaylı yoldan birçok kez dile getirmişti. Ortaya atılan bazı bilgilerden yola çıkarak oyunun Origins’in devamı olacağı veya Bat-Family’i konu alacak soft reboot sonrası yeni bir serinin ilk oyun olacağı söyleniyordu. Bir diğer oyun ise geliştirici koltuğunda Mad Max’i yapan stüdyo olan Avalanche’ın oturduğu söylenen yeni bir Harry Potter oyunu. Hakkında pek bir şey bilinmeyen oyunun rol yapma türünde olacağı söyleniyordu. Ve şirketin duyurmayı planladığı bir diğer büyük oyun ise Rocksteady tarafından geliştirdiği bilinen, DC evrenin geçen yeni bir süper kahraman oyun. Justice League oyunu olacağı zaman zaman gündeme gelen oyunun duyurusu şu anda belirsiz bir durumda.

Gelen iptal kararları sonrası bu oyunların duyurusunu bekleyen birçok oyuncunun biraz daha beklemesi gerekebilir. Fakat bir başka ihtimal de var ki biraz olsun bizleri umutlandırıyor. Organizasyonun arkasında olduğunu belirttiğimiz ESA şirketi E3’ü iptal etmiş olsa da oyun dünyasının merakla beklediği gelişmelerin ve duyuruların aksamaması için konferansı canlı yayın şeklinde organze etmeye çalıştıkları gelen söylentiler arasında. Fakat bunun bir söylenti olduğunu unutmamak gerek. İptal kararı sonrası E3 2020 için nasıl bir yol izleneceğini ESA’den gelecek yeni açıklamalarla öğreneceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı