Oyun

Warner Bros Superman Oyununu İptal Etmiş

Yeni gelen sızıntılara göre Warner Bros bir süre önce Rocksteady’nin Superman oyunu istediğini reddetmiş. Batman Arkham Knight sonrası aynı evrende geçmesi planlanan oyunun Warner Bros süzgecinden geçemediği ortaya çıktı.

Rocksteady’nin bir sonraki oyununun ne olacağı hala da gizemini korumaya ve oyuncular arasında söylentilere yol açmaya devam ediyor. Stüdyonun ellerinden son olarak çıkan oyun olma unvanını koruyan Batman Arkham Knight neredeyse beş yaşına girmek üzere ve şirket o günden beri henüz yeni oyunu hakkında bir duyuru yapmış değil. Geride bıraktığımız zaman diliminde şirketin Suicide Squad, Justice League ve Superman oyunu yaptığı söylentileri gündeme gelse resmi bir açıklama gelmemişti. Fakat bugün gelen bilgiler Rocksteady’nin Superman oyunu ile alakalı.

Warner Bros Superman Oyununu İptal Etmiş
İptal edilen Superman oyununa ait olduğu iddia edilen tasarım

Gelen bilgiler ne yazık ki bazı hayranları üzebilir. Batman Arkham Knight çıkış yaptıktan sonra Rocksteady Games bir Superman oyunu üzerinde çalışmak istemiş fakat isimsiz birkaç kaynağı olduğunu dile getiren James Sigfield isimli kullanıcı Rocksteady’nin Batman Arkham Kngiht çıkış yaptıktan sonra Superman fikriyle Warner Bros’un kapısını çaldığını fakat Warner Bros’un bu fikri reddediğini dile getirdi. Sigfield açıklamasının devamında Warner Bros’un fikri neden geri çevirdiğine dair bilgi verilmemiş.

Rocksteady’nin bir sonraki oyunu yine DC temalı

Rocksteady’nin bir sonraki oyunu hala daha gizemini korurken geçtiğimiz ay şirketin yine bir DC Comics oyunu üzerinde çalıştığı söylentileri çıkmıştı. Ana odağı Batman ile sınırlı kalmayan oyunun DC evrenindeki süper kahramanlara odaklanacağı söylenmişti. Bu kahramanlar arasında Superman’in de yer alması bir hayli yüksek bir ihtimal. Rocksteady belki de hiçbir zaman Superman oyunu yapma fikrini benimsememiştir, belki de tüm odakları en başından beri bu oyun üzerine kurulmuştu. Söylentilerle bir yere varmak gerçekten çok zor.

Warner Bros Superman Oyununu İptal Etmiş
Injustice 2

Eğer ortada bir Superman oyunu fikri varsa Warner Bros’un bunu reddetmesi aslında anlaşılabilir bir durum. Superman’in artık eskisi kadar popüler olmadığı, çizgi romanlarının eskisi kadar çok satmadığı ve son yıllarda yeni bir Superman filmi görmediğimiz gerçeği bir kenarda durunca Superman oyunu WB’ye istediği finansal başarıyı getirmeyebilirdi. Ancak diğer Justice League üyelerinin olduğu bir oyun hem daha çok satar hem de Superman o oyunun ana odakların biri olabilir. Fakat yine de tüm bunların söylenti ve tahmin olduğunu, en doğru bilgi için Rocksteady’den gelecek bilgileri beklemek diyerek sözlerimizi bitirelim.

Rocksteady’nin bir sonraki projesi henüz duyurulmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı