Oyun

Warzone Hilecilere Karşı Yeni Tedbirler Alıyor

Infinity Ward, sevilen ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty Warzone’daki hileciler için yeni tedbirler alacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde konsol oyuncularının PC’deki hilecilerden etkilenmemesi için çapraz platformu kaldıran geliştiriciler şimdi de oyuna rapor sistemi ekliyor.

Call of Duty: Warzone’un son yıllarda popüler olan battle royale türüne ücretsiz alternatif olarak çıkış yapıp her geçen gün oyuncu sayısını katlamasında geliştirici Infinity Ward’ın düzenli bir şekilde oyunu güncellemesinde pek ala büyük bir katkısı var. Çıkış yaptığı gün 6 milyon oyuncuya ulaşan, ilk haftası 15 bin oyuncu sayısını gören ve ilk 10 günü geride bıraktığında ise 30 milyon oyuncuya ulaşma başarası gösteren Warzone hem kendini hem de Call of Duty: Modern Warfare’ı zirveye taşımıştı.

Warzone Hilecilere Karşı Yeni Tedbirler Alıyor

Call of Duty: Modern Warfare’ın 3. Sezonu yayınlandıktan sonra Warzone’a odaklanan geliştiriciler oyunu yeni güncellemelerle desteklemeye devam ediyor. Genellikle bu güncellemeler oyun modları ve oynanışa çeşitlik katan içerikler olsa da eklenecek olan yeni bir özellikle artık oyuncular oyun içerisinde hile yaptığını gördüğü diğer oyuncuları rapor edebilecek. Counter Stirke: Global Offensive ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege gibi rekabetçi oyunlarda zaten var olan bu sistemin Call of Duty: Warzone’un en büyük eksiklerinden biri olduğu uzun zamandır tartışılıyordu. Hatta konsol oyuncuları, çapraz platform oyunlarda PC’de hile kullanan oyunculardan bıktıkları için tepkilerini belirtmiş ve çapraz platform desteğini kaldırtmıştı.

Warzone oyuncuların desteğiyle hilecilerden kurtulmayı hedefliyor

Call of Duty: Warzone’un sürekli olarak Infinity Ward tarafından güncellendiğini ve bu güncellemelerle birlikte oyuna yeni içeriklerle dengelemeler yapıldığını söylemiştik. Sık güncelleme alan oyunlarda genelde bazı oyuncular her yeni güncelleme sonrası kendilerine avantaj sağlayacak glitch denilen bazı hatalar kullanarak bunları oyunda kullanırlar. Diğer oyuncuların canını sıkan ve oyun içi haksız rekabete yol açan bu durumu engellemek için Infinity Ward rapor sistemiyle sadece hilecileri değil, glitch kullanan oyuncularla da ilgilenmeyi hedefliyor.

Warzone Hilecilere Karşı Yeni Tedbirler Alıyor

Resmi Twitter hesabından rapor sisteminin hem Modern Warfare’a hem de Warzone’a geleceğini duyuran Infinity Ward geliştiricileri, “Bu haftadan itibaren oyuncular hem Warzone hem de Modern Warfare’da hileci olduğundan şüphelendiği için birini rapor ettikten sonra eğer o kişi banlanırsa oyun içi bildirim alacak,” müjdesini vererek rapor sisteminin oyuncuları bilgilendirecek türden olacağını söyleyerek serinin hayranlarının takdirini kazandı. Bugüne kadar toplam 70,000 hileciyi banlayan Infinity Ward ayrıca Warzone’a hilenin önüne geçmek için yeni güvenlik önlemlerinin de ekleneceğini söyledi.

Call of Duty: Warzone PC, PS4 ve Xbox One için mevcut durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı