Oyun

Warzone’a İki Adımlı Doğrulama Geldi

Inifinity Ward, 60 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başaran ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty: Warzone için yeni güvenlik adımları attı. Infinity Ward yetkilileri PC üzerinden Call of Duty: Warzone oynamak isteyen yeni oyuncuların iki adımlı kimlik doğrulaması yapmaları gerektiğini söyledi.

Call of Duty: Warzone popülerleşmeye başladıktan bu yana, oyunun PC sürümü hilecilerin ve oyundaki hatalardan adaletsiz üstünlük sağlayan oyuncularla dolmuştu. Hatta rekabetçi ortamı zedeleyen bu insanların sayısı o kadar artmıştı ki konsol ve PC oyuncularının bir arada oynamasını sağlayan çapraz platform desteği oyundan kaldırılmıştı. İlerleyen dönemlerde Inifinty Ward hileciler ve hatalardan faydalanan insanlar için bazı adımlar atıp sayılarını aza indirse de hilecilerin PC platformu üzerinde durmaya hiç niyeti yok gibiydi. Buna bağlı olarak da Infinity Ward yeni bir adım atarak PC platformu için iki adımlı doğrulama zorunluluğu getirdi.

Warzone’a İki Adımlı Doğrulama Geldi

Infinity Ward güvenlik ve rekabetçi ortamın sağlıklı kalması için attığı bu adımı resmi Twitter hesabı üzerinden oyunculara duyurdu. Duyuru her ne kadar anlaşılır olsa da belirtilmesi gereken ufak bir detay var çünkü PC platformundaki herkes iki adımlı doğrulama yapmak zorunda değil. Halihazırda oyunu oynayan kullanıcılar Warzone’u bu adımı yapmadan oynamaya devam edebilecek fakat oyuna yeni gelen oyuncular iki adımlı doğrulama yapmak zorunda kalacak. Bunun sebebi ise sürekli yeni hesap açarak hile kullananların önüne geçmek. Her hesap için doğrulama yapılabilir diyebilirsiniz fakat iki adımlı doğrulama için bir telefon numarası gerek ve kullanılan telefon numarası başka hiçbir hesapta kullanılamaz.

Buna benzer bir hareketi geçtiğimiz dönemlerde Ubisoft da sevilen ve hala daha oynanmaya devam eden Tom Clancy’s Rainbow Six Siege için yapmıştı. Buna benzer bir hareketin Infinity Ward cephesinden atılması da PC’de Warzone oynayan oyuncuların sevindiren bir geliştirme oldu. Hilecilerin ve oyunun hatalarından faydalanan insnaların önüne geçmek için atılan her adım iyi bir harekettir. Geçtiğimiz günlerde hilecileri tespit edip onları birbiriyle oynatan, iki adımlı doğrulama ile daha tedbirleri güçlendiren Infinity Ward yetkililerin Call of Duty: Warzone’u uzun süre desteklemek istedikleri belli oluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı