Oyun

Xbox Game Pass’e Üç Büyük Oyun Veda Ediyor

Abonelik bazı oyun hizmeti olan Xbox Game Pass’dan Deus Ex: Mankind Divided ve Shenmue I & II kaldırılıyor. Microsoft’un yaptığı açıklama bu üç oyunun Games Pass on Xbox One’dan yakın zaman içerisinde kaldırılacak.

Microsoft’un uygun fiyata daha çok oyunu oyunculara ulaştırmak için hizmete soktuğu, tıpkı Netflix gibi aylık belli bir ücret karşılığında kütüphanesinde bulunan Gears 5, The Outer Worlds, Metro Exodus, Halo ve daha birçok kaliteli oyunu Xbox One veya PC’nize indirip oynama imkanı sağlayan Xbox One’ın Game Pass’inde üç büyük oyunun kaldırılacağı haberi geldi.

Kaldırılacak oyunlarından ilki 2011 yılında çıkış yapan ve oyuncuların birçoğunda olumlu yorumlar alan Deux Ex: Human Revolution’ın 2016 yılında çıkmış devam oyunu olan Deux Ex: Mankind Divided. Yakın bir gelecek ile cyberpunk temasını harmanlayan rol yapma aksiyon oyunu bizlere yine Adam Jensen’in kontrolünü veriyordu. Human Revolution’ın hikayeyi bıraktığı yerden devam eden Mankind Divided, gelecekte yaşanma ihtimali yüksek olan birçok konuyu ve beraberinde insanlığa getirebileceği felaketleri ele alıyordu. Tıpkı Human Revolution’da olduğu gibi oynayış olarak oyuncuyu kısıtlamayan ve gerek bölüm dizaynı gerek de yetenek ağacı sayesinde kendi tarzıyla oynamasına olanak sağlayan oyun, hikayesinin kısalığı, daha doğrusu yarım kesilmiş hissi, ve oyun-içi satın alımları olduğu için oyunculardan büyük bir tepki çekmiş ve satış anlamında ilk oyunu yakalayamamıştı. Fakat Mankined Divided’ın her şeye rağmen güzel bir tecrübe sunduğu inkar edilemez bir gerçek.

Xbox Game Pass’e Üç Büyük Oyun Veda Ediyor
Deux Ex: Mankind Divided

Sistemden kalkacak diğer oyunlar ise ilk olarak sırasıyla 1999 ve 2001 yıllarında çıkış yapmış ve oyun basını tarafından tarihin en iyi oyunlarına aday gösterilen Shenmue I ve II Remastered edilmiş hali. Remastered sürümlerinde bile oyunlar yaşını belli ediyor olsa da açık dünyası hala daha keşfe değer bir halde. Dövüş sanatları ustası olan Ryo Hazuki adındaki bir genci yönettiğimiz oyunda, ana karakterimizin babasının intikamını almaya çalıştığı macerasına şahitlik ediyoruz.

Bu üç oyun da Xbox One’ın Game Pass kütüphanesinden kesin olarak kalkacakken PC kütüphanesinden kalkıp kalkmayacağına dair bir açıklama gelmiş değil. Bu üç oyuna ilave olarak Thimbleweed Park ve Lichtspeer: Double Speer Edition’ın hem Xbox One hem de PC cephesinden kaldırılacağını da ekleyelim. Son olarak, kaldırılan oyunların yanında Yakuza 0, A Plague Tale: Innocence, Kingdom Hearts III, Final Fantasy XV, ve World of Horror’ın Game Pass kütüphanesine yakın zaman içinde eklendiğini de belirtelim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı