Oyun

Xbox Gold Nisan Oyunlarından Biri Değiştirildi

Bazı Xbox kullanıcıları, geçtiğimiz hafta açıklanan Xbox Live Gold oyunlarından birinin değiştiğine dair mesaj aldıklarını iddia etti. Mesajı alan kullanıcıların dediklerine göre Toy Box Turbos yerini Blinx: The Time Sweeper isimli oyuna bırakmış gibi duruyor.

Geçtiğimiz hafta Microsoft, her ay abonelerine ücretsiz oyunlar veren Xbox Live Gold’un Nisan ayında hangi oyunları vereceğini açıklamıştı. Her zaman olduğu gibi bu ay da iki Xbox One, iki Xbox 360 oyunu veren sistemde bir değişikliğe gidilmiş olabilir. Açıklanan ilk duyuruda Xbox 360 cephesinde Fable Anniversary oyunun 1-15 Nisan arasında Xbox Live Gold abonelerinin erişimine ücretsiz olarak açıklamıştı. Tarihler 16 Nisan’a geldiğinde ise ilk planlar arasında Toy Box Turbos’un ay sonuna kadar ücretsiz verilmesi vardı fakat Microsoft bu noktada bir değişiklik yapmış olabilir.

Microsoft, Xbox Gold oyunlarında değişikliğe gitmiş olabilir

Bugün bazı Xbox Live aboneleri, Blinx: The Time Sweeper isimli oyunun bu ayki Xbox Live Gold oyunlarından olan Toy Box Turbos’un yerini aldığına dair bir mesaj aldıklarını dile getirdi. Fakat bu mesajı her Xbox Live Gold abonesinin almaması ve Microsoft’un henüz konu hakkında resmi bir açıklamada bulunmaması akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu. Bu pek ala bir hata olabilir ve eğer durum böyleyse Xbox Live Gold Nisan ayı planlarının aynı şekilde işleneceği, Toy Box Turbos’un 16 Nisan’da ücretsiz olarak abonelere açılacağını söyleyebiliriz.

Xbox Gold Nisan Oyunlarından Biri Değiştirildi

Lakin bu değişikliğin bölgesel olması da ihtimaller arasında. Durum bölgesel ise bu neden sadece bazı oyuncuların değişik mesajını açıklıyor ve sadece belli bölgelerdeki oyuncular Toy Box Turbos yerine Blinx: The Time Sweeper oyununa ücretsiz ulaşacak demek oluyor. Blinx: The Time Sweeper’ın adını daha önce duymamış oyuncular için oyunu kısaca anlatalım. 2002 senesinde sadece orijinal Xbox için Artoon tarafından gelişitirilen Blinx: The Time Sweeper, zamanına göre oldukça eğlenceli bir oyundu. Hatta oyun zamanında o kadar heyecan yaratmıştı ki bazı oyuncular, tıpkı Mario’nun veya Sonic’in Nintendo’nun maskotu olması gibi, Blinx’in ana karakterinin Xbox’ın maskotu olacağını öne sürmüştü fakat oyunun puanları vasat olunca böyle bir durum gerçekleşmedi.

Microsoft konuyla ilgili açıklama yapmadı

Konuyla ilgili henüz Microsoft tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. İlerleyen günlerde konuyla ilgili açıklama görme ihtimalimiz olsa da Microsoft belki açıklamaya gerek duymaz ve 16 Nisan tarihinde hangi oyunun verileceğini hep beraber görebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı