Oyun

Xbox Patronu COVID-19 Krizi Hakkında Konuştu

Xbox’ın patronu olan Phil Spencer, Xbox’ın salgın sırasında gösterdiği başarı ve kriz durumunun çıkarlar doğrultusunda kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Oyun geliştiricileri ve yayıncılar, insanların evde kaldığı ve oyun satışlarının COVID-19 salgını sebebiyle artışa geçtiği şu dönemde oldukça belirsiz günler yaşıyor. Oyuncuların bir oyuna bakmalarını ve almak isteseler de ne yazık ki bazı şirketler krizden faydalanarak, nasıl olsa almak zorunda düşüncesi ile oyun fiyatlarını bariz bir şekilde yukarı çekmiş durumda. Hatta bu durum sadece oyunlarla sınırlı kalmamış, ülkemizdeki konsol fiyatlarına dahi yansımıştı. 1.500 – 2.500 TL fiyat aralığında satılan konsolların çoğu şu anda ülkemizde 5.000 TL’den başlar vaziyette. Xbox’ın patronu Phil Spencer bu konu hakkında bir açıklama yaptı.

Xbox Patronu COVID-19 Krizi Hakkında Konuştu

Oyuncular satın alma arzusu ve bu arzuyu sömürme düşüncesi arasında belirli bir çizgi olmasını söyleyen Phil Spencer, Microsoft’un böyle bir yola başvurmayacağını dile getirdi. Xbox’ın şu anki öncelikleri arasında fırsattan istifade etmek olmadığını söyleyen tecrübeli isim, herhangi bir farklı iş taktiği veya planını devreye sokmadıklarını, şirketin gelecek planlarına sadık kalarak şu anda ellerindeki hizmetleri sürdürmeye çalıştıklarını açıkladı.

Spencer, Xbox’ın kriz yönetiminden memnun

COVID-19 olarak bilinen korona virüs sebebiyle dünyanın şu anda içinde bulunduğu eşi benzeri olmayan durumu göz önünde bulundurarak açıklamalar yapan Spencer, böyle bir zamanda oyunculara oyun oynatabildikleri için Xbox adına gurur duyduğunu ve Xbox’ın krizi fırsata çevirmeyeceğini, düşünceli olarak oyuncu dostu kalacağını söyledi. Ayrıca sektörün tecrübeli ismi, ihtiyaç olduğunda Xbox’ın oyuncuların yanında olmasının şirketin bir görevi olduğunu da sözlerine ekledi.

Xbox Patronu COVID-19 Krizi Hakkında Konuştu

Phil Spencer’ın dedikleri aslında hiç de yanlış değil. Şirketin aylık abonelik bazlı çalışan oyun kütüphanesi Xbox Game Pass şu anda 10 milyon aboneye ulaşmış durumda. Xbox Live kanadında ise 90 milyonun üzerinde kullanıcı bulunuyor. Xbox’ın öncelikleri ve kriz döneminde sergilediği tutumunu saymazsak bile şirketin şu anda büyük oranda gelir elde ettiğini söyleyebiliriz. Eğer siz de oynayacak oyun konusunda sıkıntı çekiyorsanız, Xbox Game Pass for PC’ye ilk abonelere özel 5,90 TL’lik tanıtım fiyatıyla sahip olabilir ve birçok oyuna erişim şansı kazanabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı