Oyun

Xbox Patronundan Önemli Stadia Açıklamaları!

Sevilen oyun konsolu Xbox yöneticisi Phil Spencer Londra’da gerçekleşen X019 etkinliğinde Google Stadia konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 

Microsoft Xbox patronu Phil Spencer İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen X019 etkinliğinde açıklamalar yaparak oyun sektörünün geleceği konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Spencer açıklamasında Google Stadia servisi hakkında da açıklamalar yaptı. 

Microsoft Project x Cloud Test Aşamasında

Google’ın merakla beklenen bulut tabanlı oyun platformu Google Stadia servisinin kullanıma sunulmasına az bir süre kala Spencer’ın bu açıklamaları oldukça ilginç olarak karşılandı. Phil Spencer yaptığı açıklamada en iyi oyun deneyiminin konsol ve PC platformunda olduğunu belirtti. Spencer bu durumun değişmesi için yıllar süreceğini düşündüğünü aktardı. Google Stadia servisinin bir benzeri oyun servisi üzerinde çalışan Microsoft’un projesinin ismi Project xCloud olarak isimlendiriliyor. Spencer açıklamasında ayrıca Google Stadia’nın kullanıma açıklamasına az bir süre kala ProjectxCloud servisinin hala test aşamasında olduğunu aktardı. 

Yapılan bu açıklamaların ardından Xbox cephesi de Google Stadia servisinine cevap vermiş oldu. Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer Microsoft’un Google Stadia servisine rakip olarak geliştirdiği ProjectxCloud servisini geliştirmeye geç kaldıklarını itiraf etti. Yaşanan bu gecikmenin pazar payı anlamında önemli bir sorun yaşatmayacağını savunan Phil Spencer, oyun dünyasında Xbox ile yeni bir dönemin yaşanacağını aktardı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı