Oyun

Xbox Series X Oyunları Önümüzdeki Hafta Açıklanacak

Microsoft sahipliğindeki Xbox oyun konsolunun başındaki isim Phil Spencer, yeni çıkacak olan Xbox Series X oyunlarının yakın tarihte kamuoyuna duyurulacağı müjdesini vermişti. Bugün geldiğimiz noktada Microsoft nihayet bize kesin bir tarih vermiş bulunuyor.

Buna göre 7 Mayıs günü, Türkiye saati ile saat 18:00’de Inside Xbox adı verilen özel bir etkinlik düzenlenecek. Microsoft ve işbirliği yaptığı oyun stüdyoları, Xbox Series X’te oynanabilecek en son oyunları bu etkinlikte canlı olarak tüm dünyaya tanıtacaklar.

En son teknolojiyle geliyor!#

Malum olduğu üzere Xbox Series X, alışılagelmiş konsol formunun dışında bir tasarıma sahip olacak. Öğrendiğimiz kadarıyla kule şeklindeki dikey konsolun içinde yer alacak donanım ise son teknoloji ürünü olacak. Tabii bunlar Xbox yönetiminin iddiaları, çünkü şu ana dek Xbox Series X’ten herhangi bir oynanış videosu gün yüzüne çıkmış değil. Keza Sony’nin yeni nesil konsol modeli PS5 için de durum aynı. Bakalım, Microsoft yeni düzenleyeceği etkinlikte bize oyun içinden bir video da sunacak mı?

Daha küçük stüdyolardan oyunlar gelebilir

An itibariyle lansmana tam 5 gün var. Microsoft bu süre zarfında hazırlıklarını tamamlayacak ve günü geldiğinde Xbox Series X’in çıkışını merakla bekleyen oyuncuların ağzına bal çalmış olacak. Halo Infinite veya Senua’s Saga: Hellblade 2 gibi AAA kalite yapımların ilk günden tanıtılmasını beklemiyoruz. Muhtemelen ikinci veya üçüncü parti oyun stüdyoları tarafından geliştirilmiş oyunların tanıtımı söz konusu olabilir. 

Öte yandan henüz çiçeği burnundaki Assassin’s Creed: Valhalla’nın da Series X’te oynanabilir hale geleceğini biliyoruz. Tahmin ve beklentiler hem oyunun, hem de konsolun kesin ve net çıkış tarihinin bu etkinlikte tanıtılacağı yönünde. 

Bunun için ise 7 Mayıs tarihini beklemekten başka bir şey yok ne yazık ki.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı