Oyun

Xbox Series X Windows Oyunları Oynatabilecek

Microsoft’un 2020 yılı sonunda satışa sunacağı Xbox Series X oyun konsolu ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre Xbox Series X Windows oyunlarını oynatabilecek. 

2020 yılı sonu itibariyle Sony ve Microsoft cephesi yeni oyun konsollarını duyurmuş olacak. Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 kendi özel oyunları ile birlikte gelecekken Microsoft’un oyun konsolu ise en az iki yıl özel oyun olmadan satışta olacak.

Microsoft’a yakın kaynakların açıklamasına göre yeni Xbox oyun konsolu özel oyunlar olmadan Windows Mode özelliği ile birlikte gelecek. Bu özellikle birlikte Xbox Series X kullanıcıları Steam, Origin ya da Epic Games üzerinden satın aldıkları oyunları kendi Xbox Series X oyun konsolları üzerinden oynayabilecek. 

Microsoft’un kendi Xbox oyun konsolunda rakip oyun kütüphanelerine destek vermesi pek çok kişi tarafından mantıksız görünüyor olsa da Microsoft bu noktada uygun fiyatlı bir konsol satışa sunarak kullanıcıları cezbetmeye çalışacak. E3 2020 etkinliğinde duyurulması beklenen Xbox Series X oyun konsolu 2020 yılı sonunda ise satışa sunulmuş olacak. 

Xbox Series X İşlemcisi

Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X oyun konsolunun işlemcisi belli oldu. 7 nm fabrikasyon sürecine sahip olan Zen 2 çekirdeklerine sahip yeni nesil RDNA mimarili Navi 2x grafik biriminden oluşacak olan işlemcisin 10 – 12 TFLOPS performans değerine sahip olacağı düşünülüyor. 8K çözünürlüğü destekleyecek olan Microsoft’un yeni oyun konsolunun diğer özelliklerinin ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı