Oyun

Xbox Series X’in Çıkış Tarihi Ertelenmeyecek

Microsoft Xbox markasının başındaki isim Phil Spencer, şirketin yeni nesil Xbox Series X isimli oyun konsoluna dair bir dizi önemli açıklamalarda bulundu. Konsolun bu yıl sonuna doğru görücüye çıkacağını, planlarında herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti. Böylelikle Koronavirüs salgını nedeniyle konsolun çıkışının erteleneceğinden endişelenen oyuncular da rahatlatıldı.

Fakat her şey toz pembe değil elbette. Konsol çıkacak çıkmasına ama, konsola özel oyunların geliştirme sürecinde neler yaşandığını bilemiyoruz. CNBC’ye verdiği demeçte Spencer “Ekibimiz konsolu hazır hale getirmek için canla başla çalışıyor. Şu anda herhangi bir gecikme söz konusu değil, tam da planladığımız gibi gidiyoruz” demekle yetindi.

Yeni konsol modeli Kasım ayı gibi tanıtılabilir

Microsoft şu ana dek Xbox Series X’in kesin tanıtılacağı tarihi kamuoyuyla paylaşmış değil. Xbox dünyasından haberleri paylaşan bazı blog siteleri Mart ayında kutlanan “Şükran Günü” etkinliklerinde cihazın tanıtılacağına işaret etmişti, ancak bu iddialar sonradan Microsoft tarafından yalanlandı.

Şimdilerde ise tahminler Xbox Series X’in Kasım ayı gibi tanıtılacağı yönünde yoğunlaşıyor. Donanım tarafını kusursuz hale getirmek için Microsoft’un bünyesindeki mühendisler geceli gündüzlü çalışmaya devam ediyorlar.

Çıkış oyunu belli oldu: Halo Infinite

Her bir yeni konsol modelinin tanıtımı yapılırken çok iddialı ve sadece o modelde oynanabilen özel bir oyunla kutudan çıkması, sektörün yazısız kurallarından biri haline geldi. Microsoft da Xbox Series X’in çıkış oyunu olarak Halo Infinite’i seçmeye karar vermiş.

Ancak şu ana dek üçüncü parti bağımsız geliştiriciler ve önde gelen oyun stüdyolarından ses seda yok. Hangi stüdyonun hangi oyunları Series X’e uyarlayacağı halen daha bilinmezliğini koruyor. Koronavirüs salgını nedeniyle iş gücünü evine gönderen stüdyoların mevcut oyunlarını yeni konsola uyarlama noktasında sıkıntı yaşaması işten bile değil. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı