Oyun

Xbox Yeni Oyun Stüdyoları Satın Alacak

Microsoft’un oyun konsolu Xbox için yeni oyunlar için oyun stüdyoları satın alıyor. Yeni oyun konsolu geliştirmek için çalışamalara başlayan Xbox yeni oyun stüdyoları satın alacak.

Microsoft Xbox oyun konsolu pazarında etkili bir oyuncu olmak için yeni stüdyolar satın almıştı. Xbox’ın satın aldığı bu oyun stüdyolar arasında The Outer Worlds oyununun yapımcısı Obsidian Entertainment,  Psychonauts 2 oyununu geliştiren Double Fine gibi önemli oyun stüdyolar bulunuyordu. X019 etkinliğinde Xbox’ın bu satın aldığı stüdyolardan oyun haber gelmese de Xbox’tan yeni satın haberleri geldi. 

Xbox başındaki isim olan Phil Spencer, özellikle belli türde oyunlar üreten özel stüdyoların peşinde olduğunu açıkladı. Spencer, X019 etkinliğinde yaptığı açıklama ile birlikte Xbox satın alımlarını devam edeceğini açıkladı. 

Phil Spencer açıklamalarında “Dışarıda harika yaratıcılar bulunuyor. Xbox olarak büyümeye devam ediyoruz. Microsoft, oyun oynamayı tüketici ilgisinin ve stratejisinin kilit bir ayağı olarak görülüyor. Microsoft’un başında bulunan Satya Nadella, Amy Hood ve yönetim kurulundan önemli destekler alıyoruz. Ve iyi iş yapıyoruz” dedi.

Spencer şimdilik satın alacakları yeni stüdyolar konusunda net bir açıklamada bulunmadı. Spencer özel bir isim vermese de Asya merkezli stüdyoları satın almak için girişimlerde bulunduklarını aktardı. Xbox’ın yeni konsolunun adı Project Scarlett olarak tanımlanıyor. Çıkış tarihinin 2020 yılında olacağı aktarılan yeni Xbox konsolunun tanıtımıyla birlikte yeni oyunlarında tanıtılacağı düşünülüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı