Oyun

Xbox’ın Başındaki İsimden PlayStation 5 Yorumu

Microsoft’un Xbox departmanının başındaki isim olan Phil Spencer PlayStation 5 hakkındaki beğenisini açıkladı. 

Microsoft ve Sony bu yılın sonunda yeni oyun konsollarını satışa sunacak. Microsoft oyuncuların karşısına Xbox Series X ile birlikte çıkacakken, Sony ise PlayStation 5 ile oyuncuların karşısına çıkacak. Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolu hakkındaki beğenilerini açıkladı. Spencer açıklamasında Sony PlayStation 5’in SSD ile birlikte gelecek olmasının çok önemli bir yenilik olduğunu belirtti. 

Spencer açıklamasında gerek Xbox gerekse PlayStation yeniliklerinin oyuncuları ve geliştiriciler memnun edeceğini belirterek, oyun konsolu donanımlarının gelişmesiyle birlikte oyun sektörünün daha iyi bir yere geleceğini belirtti. PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan SSD ile birlikte gelişticilerin daha büyük dünyalı oyunlar üretebileceklerini belirten Spencer, PlayStation 5’in SSD’lere yatırım yapmasını çok beğendiğini açıkladı. 

Spencer verdiği röportajda “Mark Cerny ve Sony ekibinin de PlayStation 5 için SSD’lere yatırım yapmasını takdir ediyorum. Bu sayede araçlar için daha uyumlu işlevler bir araya getirilebilir. Bu donanım yetenekleri ile konsollar daha geniş bir ürün tabanı sunarak geliştiricilerin bu donanımlarla çok daha iyiler çıkartacak. PlayStation 5 geliştirme kitim bulunmuyor. Minecraft ekimizde bile olduğunu düşünmüyorum. Ancak oyun sektörünün bu tür çözümlerin kapsamlı kullanımından nasıl faydalanacağını görmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Spencer açıklamasında ayrıca PlayStation 5 ile birlikte gelecek diğer özellikleri bilmediğini belirterek, Minecraft’ı geliştiren Mojang’ın bile PS5 geliştirici kiti almadığını belirtti. Minecraft’ın geliştiricisi olan Mojang’ın Microsoft tarafından satın alındığı düşünüldüğünde Sony’nin yeni nesil konsolunun geliştirici kitini Microsft’a vermemesi şaşırtıcı bir durum değil. Dünyanın en çok satan oyunu olan Minecraft’ın yeni oyununun Xbox Series X satışlarını arttırabileceği düşünüldüğünde Sony’nin bu çaba içerisinde bulunmaması da mantıklı görünüyor. 

Konsollar arasında olan bu güçlü rekabetin PC oyunlarına nasıl bir etkisinin olacağını ise zaman içerisinde göreceğiz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı