Oyun

Yağmur Hep Yağacak: Heavy Rain

PlayStation için çıktığında çok dikkat çeken Heavy Rain oyunu PC versiyonu ile de oyun severleri memnun ediyor. Farklı oynanışı, harika olay örgüsü ve kendisine çeken atmosferi ile birlikte Heavy Rain oyun severlerin beklentilerini fazlasıyla karşılayan bir yapım olarak öne çıkıyor.

Yağmur Hiç Bitmiyor

Heavy Rain konusu itibariyle aslında son zamanlarda yaygınlaşan bulmaca odaklı oyunların başında geliyor. Konusu temel olarak başarılı mimar ve çocuğu kaybolduktan sonra kendisini kötü hisseden Ethan Mars üzerine odaklanıyor. Mars’a ise FBI ajanı Jayden, özel dedektif Scott ve fotoğrafçı Paige eşlik ediyor. Hikaye boyunca yolları kesişen bu karakter öyküyü daha da zenginleştiriyorlar.

Seçimlere dayalı, film gibi ilerleyen ve bir süre sonra oyun oynamaktan çok film izlemeye dönüşen Heavy Rain’de kontrol edilen her karakter ile farklı bir maceraya girilebiliyor. Oyunun başlangıcı pek çok oyuncuya göre sıkıcı başlıyor ancak daha sonra harika olay örgüsü ile başından kalkmak mümkün olmuyor.

Heavy Rain’i başarılı kılan seçimlere göre karakterlerin ölebilmesi ya da seçimler ile oyunun sonunun değişmesidir. Bu bakımdan oyunda tek bir son bulunmuyor ve seçimlere göre oyun ilerleyerek, oyuncuyu da sadece oynayan olmaktan çıkarıyor. Oyundaki ana varılmak istenen kişi ise Origami Killer ismindeki seri katilin yakalanması. Katilin garip bir özelliği bulunuyor çünkü sadece küçük erkek çocuklarını kaçırıyor. Kendisine ait ortaya çıkma zamanı da bulunduğu için önceden ne yapacağına dair hiçbir şekilde belirti göstermiyor. Bu katilin peşine düşen dört karakter ise birbirleri ile karşılaşarak oyunun işlenişe harika bir şekilde bağlanıyorlar.

Hoşça vakit geçirmenin yanında son derece duygusal ve sizi düşünmeye de sevk eden yapım, özellikle bazı bölümlerde üzülmenizi bazı bölümlerde ise yaptığınız yanlış seçim yüzünden gerçekten içerlenmenizi sağlayacak seviyede. Oyunun kontrolleri de son derece başarılı şekilde yansıtıldığı için Heavy Rain harika bir oyun deneyimi yaşamak isteyenler için özel bir oyun olarak ortaya çıkıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı