Oyun

Yakuza: Like a Dragon’dan Yeni Fragman Geldi

Microsoft’un Inside Xbox etkinliği sırasında Sega, yeni nesile gelecek olan Yakuza: Like a Dragon’dan yeni bir sinematik fragman yayınladı. Oyunun aksiyon yönüne odaklanana fragman, serinin yeni halkasında da aksiyonun hat safhada olacağını gösteriyor.

Uzun zamandır oyuncular tarafından beklenen Xbox Series X etkinliği en nihayetinde gerçekleşti ve beraberinde önceden duyurulmuş olan yeni oyunlardan oynanış görüntüleriyle birlikte birkaç üçüncü parti oyun geliştiricisinin yeni duyurularına vesile oldu. Etkinlik sırasında birçok oyuncu, Assassin’s Creed Valhalla, The Ascent ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 gibi oyunlardan yeni görüntüler gördü. Etkinlik sırasında daha önce duyurulanlar oyunlardan biri olan Sega’nın hayranlar tarafından sevilen Yakuza serisinin yeni oyunu Yakuza: Like a Dragon’dan da yeni bir sinematik fragman yayınlandı. Yayınlanan yeni fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yayınlanan yeni fragmandan da görebileceğiniz üzere yeni oyunla birlikte oyuna yepyeni bir ana karakter olan Ichiban Kasuga’ı kontrol edeceğiz. Yeni oyun sadece ana karakteri değiştirmekle kalmayacak, bizleri Yokohama’nın Isezaki Ijincho isimli bölgesine götürerek yeni bir bölge ile tanıştıracak. Yayınlanan video göz önünde bulunduruluğunda Sega’nın merakla beklenen oyunun hikayesi Kasuga’nın polis tarafından göz altına alınan bir mafya üyesi yerine hapis yatması istenmesiyle başlıyor. Hapis yattıktan sonra tekrar özgürlüğüne kavuşan Ichiban Kasuga mafya tarafından hoş bir karşılama beklerken, bir zamanlar güvendiği insanlar tarafından ölüme terk ediliyor. Klasik bir intikam hikayesine benzeyen yapım bakalım oyuncuları bu yönüyle ne kadar etkileyecek hep beraber göreceğiz.

Yeni hikaye bilgilerine ek olarak yayınlanan fragman hayranların beklediği üzere birçok oynanış özelliklerini de gün yüzüne çıkarıyor. Ichiban birçok çete üyesi ve eski ortaklarıyla yenilenmiş bir dövüş mekanikleriyle bol bol kavgaya tutuşacak. Dinamik RYO dövüşü olarak adlandırılan yeni sistemde oyuncular intikam için güçlendirilmiş bir beysbol sopası kullanabilecek. Xbox One, Xbox Series X ve PC için geliştirilen Yakuza: Lika A Dragon’ın Xbox Series X’in çıkış oyunların biri olması planlanıyor. Buna ek olarak Sega’nın yeni oyunu Microsoft’un Smart Delivery özelliğinden de faydalanacak. Yani oyunun Xbox One için satın aldığınızda ücretsiz olarak Xbox Series X sürümüne sahip olacaksınız.

Yakuza: Like A Dragon’ın sene sonunda PC, PS4, Xbox One ve Xbox Series X için çıkması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı