Oyun

Yaşamda Kalmak İstiyorsan Press X to Not Die

FMV türündeki oyunlar arasında ilginç konusu ile öne çıkan Press X to Not Die sayesinde temelde X tuşuna basarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. İnteraktif film olarak da seyredilebilecek bu ilginç oyun 30 dakika gibi bir sürede de bitmesi ile oyun severler için ilginç bir deneyim oluyor.

X’e Basmak ya da Basmamak

Oyun grafiklere sahip değil çünkü tamamen video kamera ile çekilmiş ve bu açıdan en gerçekçi deneyimi sunduğu söylenebilir. Press X to Not Die konusu ise bir sabah ana karakterin arkadaşı Matt tarafından uyandırılması ile başlıyor. Herkes bir anda birbirini öldürmeye başlamıştır ve arkadaşı kahramanımıza ölmemesi için X’e basması gerektiğini söyler. Bir anda arka fonda bir kadın belirir ve gerçekten de X’e basarak ölmekten kurtulur. Fakat bu esnada Matt X’e basmayarak yaşamını kaybeder.

Bu durumda kahramanımız hemen sevgilisini arayarak olan biteni anlatır. Konuşma da yarım kalır, hat kesilir ve kahramanımız kız arkadaşının yanına gitmek için evinden çıkar.

Oyunun temel amacı esasında bulmaca çözmeye ya da filme yön vermek değil. Amacı kısa çekilmiş bir filmi izlerken ölmemek için ani hareketler yapmanız. Bu bakımdan oyun-filmde çok fazla kanlı sahne olduğu için küçükler oynamaması tavsiye edilir. Sahnede birden önünüzde biten virüs kapmış insanlara karşı koymak istiyorsanız refleksleriniz büyük önem taşıyor. Tuşlara basarak ölmemeye çalışıyorsunuz ancak oyunun sonunda ise asıl esprinin yaşamda kalmak olmadığını da anlıyorsunuz.

Oyun sonunda farklı alternatifler sunulmuş ve böylece tekrar oynamayı olanaklı hale getiriyor. Oyun kolay başlasa da sonlara doğru gittikçe zor ve korkutucu bir hal alabiliyor. Oyuncuların da performansları bu aşamada kendisini gösteriyor ve bazı sahneler gerçekten yerinizden zıplamanıza neden olabiliyor.

İlginç konusu ve oynanışı ile Press X to Not Die farklı bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız ihtiyacınıza yanıt verebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı