Oyun

Yayın Platformu Twitch Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Oyuncuların oynadıkları oyunları ya da şovlarını yayınladıkları Twitch platformu kan kaybetmeye devam ediyor. Popüler Fortnite oyuncusu Ewok Mixer’e geçtiğini açıkladı. 

Amazon’un sahibi olduğu Twitch platformu kan kaybetmeye devam ediyor. Yaz aylarında Twitch’in en büyük yayıncısı konumunda olan Ninja Microsoft’un sahibi olduğu Mixer platformuna geçiş yapmıştı. Ninja’nın transferinin ardından yoluna devam eden Mixer bünyesine yeni yayıncılar eklemeye devam ediyor. Mixer şimdi de popüler Fortnite oyuncusu Ewok’u bünyesine dahil ettiğini açıkladı. 

Amazon tarafından satın alınan Twitch platformuna rakip olarak Microsoft kendi yayın platformu Mixer’i kullanıma sunmuştu. Rekabet konusunda bir türlü elini güçlendiremeyen Mixer, geçtiğimiz aylarda Twitch’in popüler yayıncısı Ninja’yı transfer etmişti. 

Mixer’in Ninja transferinin ardından çok süre geçmemişken Microsoft’un Mixer platformu için yeni hamlesi 14 yaşındaki Ewok oldu. 14 yaşında olan ve FaZe Clan üyesi olan popüler Fortnite yayıncısı Ewok, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada artık yayınlarına Mixer platformu üzerinden devam edeceğini açıkladı. Ewok’un Mixer’e geçeceğini duyurmasının ardından Ewok’un Mixer sayfası kısa sürede 10 binin üzerinde takipçiye ulaştı. 

Mixer platformu için kırılma noktası elbette ki Ninja’nın Mixer’e geçişi oldu. Mixer’in bu hamlesinin ardından popüler Twitch yayıncısı Shroud ve KingGothalion da Mixer platformuna geçtiğini açıkladı. 

Popüler yayıncı Ninja’nın Mixer platformuna geçişinin ardından Nielsen yöneticisi Joost van Dreunen “Ninja’nın transferi için harcanan para ve Tyler “Ninja” Blevins gibi birisinin ulaşabileceği seyirci sayısı oldukça orantısız. Bu transferde Microsoft Ninja’ya 10 ya da 20 milyon ödedi diyebilmemiz mümkün değil. Her ikisi de olabilir” açıklamasında bulunmuştu. 

Bakalım Mixer’in bir sonraki hamlesi ne olacak? 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı