Oyun

Yeni Assasin’s Creed Oyunu 1960’larda Geçebilir

Reddit’den gelen yeni sızıntılara göre Ubisoft’un yeni Assasin’s Creed oyunu Syndicate-vari bir oyun olabilir. Uzun zamandır ortalıkta dolaşan Viking temasından sonra böyle bir sızıntının gelmesi yeni oyuna dair fikirleri tamamen değiştirebilir.

Her ne kadar yeni Assasin’s Creed oyunu hakkında henüz resmi bir bilgi yayınlanmamış olsa da, oyuncular arasında yeni oyunun Viking çağında geçeceğine dair bir kanı gelen son söylentilere göre kabul görmeye başlamıştı. Ubisoft’un yeni oyunlarını açıklamadan önce ortaya çıkan sızıntılar alışılmış bir şey olsa da, yeni gelen sızıntılar hiç de alışılmış değil. İnternetin en büyük forumlarından olan Reddit’den çıkan söylentiler Viking temasını başka bir zamana itebilir.

Yeni Assasin’s Creed Syndicate gibi olacak

Reddit kaynaklı söylentilerin detaylarına girmeden evvel önce bir uyarı yapalım. Gelen bilgilerin hepsinin söylentiden ibaret olduğunu ve resmi bilgi olmadığını, bilgileri sızdıran Reddit hesabının daha önce sızıntı yapmamış olmaması ve aktardığı bilgilerin Assasin’s Creed 2020 olarak bilinen yeni oyun hakkında ortaya çıkan önceki sızıntılardan çok farklı olduğunu hatırlatalım. Fakat en umulmadık sızıntıların bile bazen gerçek olduğunu da ekleyerek söylentilerin detayına girelim.

Yeni Assasin’s Creed Oyunu 1960’larda Geçebilir
Assasin’s Crred Syndicate

Reddit kullanıcısının verdiği bilgilere göre yeni oyunun kod adı Assasin’s Creed: Counter Culture olarak belirlenmiş. Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen oyun, Assasin’s Creed evreninde 1960 yılında gerçekleşmiş olan Summer of Love (Yaz Aşkı) olayı döneminde geçiyor. Alice ve Miles Lane adlı çiftin suikastçiye  dönüşme hikayesini anlatan oyunda karakterlerimiz Assasin’s Creed: Syndicate’den tanıdığımız Jacob ve Evie Frye ikizlerine benzer bir şekilde oynanış sunuyor. Ayrıca yine Assasin’s Creed: Syndicate’den bildiğimiz grappling hook ile motorsikleti şehirde gezinmek için kullanacakmışız.

Yeni oyun eski Assasin’s Creed formülüne geri dönecek

Tabancaların ağırlıklı olarak yer alacağı oyun Assassin’s Creed Odyssey kadar büyük çaplı bir oyun olmayacak ve orijinal Assasin’s Creed oyunlarında uygulanan formüle bir çeşit geri dönüş olacakmış. Gizliliğin diğer Assasin’s Creed oyunlarından daha fazla ön plana çıkacağı oyun, Suikastçilerin 60’lı yıllarda karşılaştığı yeni zorluklarla nasıl baş ettiği ve o yıllarda nasıl aktif olarak var olduklarını konu alacakmış.

Yine de tüm bunların birer söylenti olduğunu ve doğru bilgiler için Ubisoft’tan gelecek olan bilgileri beklemenizi hatırlatalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı