Oyun

Yeni Assasin’s Creed Oyunu Yakında Duyurulacak

Uzun süredir söylentilerle gündeme gelen Ubisoft’un yeni Assasin’s Creed oyunu hakkında yeni sızıntılar geldi. Oyun sektöründe en fazla sızıntılarla gündeme gelen Assasin’s Creed markasının bir sonraki oyunu hakkında heyecanlandıran gelişmeler yaşanabilir.

Her yeni oyunu ile daha resmi şekilde duyurulmadan gündeme gelen Assasin’s Creed bu geleneği bozmamış ve bir sonraki oyunu hakkında çıkan çokça sızıntı ve söylenti ile geçtiğimiz günlerde gündemi meşgul etmeyi başarmıştı. İlk olarak oyunun İskandinav Mitolojisini kendini tema belleyerek Viking çağında geçeceği söylenmişti ve oyununun adının Assasin’s Creed Valhalla veya Ragnarok olacağı söylenmişti. Fakat daha sonra bunun tam aksine bir sızıntı çıkmış ve yeni oyununun 1960’lı yıllarda geçeceğini öne sürmüştü. Hayranların kafası gelen her yeni söylenti ile karışırken bu durumun yakın zamanda son bulabileceği sızıntısı geldi.

Yeni Assasin’s Creed oyununun duyurusu yolda

Sektör içinde yer alan ve daha önce yaptığı tutarlı sızıntılarla bilinen Shinobi602 isimli bir kişi kendi Twitter üzerinden kendisine yöneltilen yeni bir Assasin’s Creed oyununun duyurusu hakkında cevap vermekten kaçınmadı. Kendisine sorulan soruya “Az kaldı,” diyerek cevap veren Shinobi602, uzun süredir beklediğimiz duyurunun çok yakında gerçekleşebileceği söylemiş oldu. Son olarak karşımıza 2018 yılında Assasin’s Creed: Odyssey ile çıkan Ubisoft’un yeni oyununun en azından duyurusu için bazı çalışmalar yürüttüğü doğru bir bilgi olabilir.

Yeni Assasin's Creed Oyunu Yakında Duyurulacak
Assasin’s Creed: Odyssey

E3 2020 iptal olduğu için Ubisoft’dan alışık olduğumuz şekilde şatafatlı bir şekilde duyuru göremeyecek gibiyiz. Ubisoft belki canlı yayın aracılığıyla bir etkinlik düzenleyerek oyunu ve oyuna ait bir video ile bazı bilgiler verebilir veya çok başka bir şekilde de gerçekleştirilebilir. Oyunun ne zaman ve nasıl duyurulacağını kestirmek zor fakat PS5 ve Xbox Series X gelmeden son bir kez bu nesilde bir Assasin’s Creed görecek gibiyiz. Hatta tıpkı Assasin’s Creed IV: Black Flag’de olduğu gibi yeni çıkacak oyunu hem bu nesilde hem de yeni nesilde görebiliriz.

Yeni Assasin’s Crred ne zaman duyurulacak?

Şimdilik oyunun ne zaman duyurulacağı bilinmese de Microsoft ve Sony’nin E3’de göstermeyi planladığı yeni oyunları yakın zaman içinde canlı bir etkinlikle yapacağı söyleniyordu. Belki yeni oyununun duyurusunu bu etkinliklerin içinde görürüz ya da Ubisoft tamamen kendi başına bir etkinlik düzenler. Her halükarda serinin hayranlarının yeni oyunun duyurusu ile yakın zamanda içinde buluşacağını söyleyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı