Oyun

Yeni Batman Oyunu Çok Yakında Duyurulabilir

Hakkında uzun süredir birçok şey yazıp çizilen yeni Batman oyununa dair söylentiler son dönemde iyice artmaya başlamıştı. Her ne kadar Warner Bros cephesinden resmi bir açıklama gelmese de gelen son sızıntılara göre yeni Batman oyunu bu hafta önümüzdeki hafta duyurulacak.

COVID-19 olarak korona virüsü sebebiyle şu anda değişen bir dinamik yapısı olan oyun geliştirme endüstrisinde, E3 veya Gamescom’da duyurulacak oyunların bu aydan başlayıp yazın sonuna kadar duyurulması bekleniyor. Bu yönde atılan ilk adımlardan biri daha geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve birçok oyunun duyurulmasına ev sahipliği yapan Inside Xbox etkinliğiydi. Microsoft’un etkinliğinde sonra ise sırada 12 Mayıs’da, yani iki gün sonra, düzenlenecek olan Summer Game Fest var. Ve eğer gelen söylentiler doğruysa, uzun süredir beklenen yeni Batman oyunu Summer Game Fest’in açılış gününde duyurulacak.

Yeni Batman Oyunu Çok Yakında Duyurulabilir
Batman Arkham Knight

Gelen sızıntılar detayına geçmeden önce bu bilgilerin 4chan forumlarından anonim bir kişi tarafından paylaşıldığını ve bu yüzden hemen inanılmaması gerektiğini söyleyelim. Sadece tarih vermekle kalmayarak oyuna dair bazı bilgiler vermesi sızıntıyı bir nevi güvenilir yapsa da bu bilgilerin resmi bilgi olmadığı gerçeğini unutmamak gerek. Yeni sızıntılara geçecek olursak, gelen bilgilere göre yeni Batman oyunu 12 Mayıs tarihinde duyurulacak. Hikayeye soft reboot atacak olan oyun, Arkham başlığını almayarak yeni bir serinin ilk oyunu olacak. Oyuncuların keşfedebileceği açık dünya bir Gotham Şehri oyunda yer alacak. Yeni Batman oyunu hem PC hem de PS5 ve Xbox Series X’e çıkacak. Ayrıca Mark Hamill, yeni oyunda Joker’i seslendirmeyecek.

Bu gelen bilgilerin hepsinin uydurma olabilme ihtimali yüksek ancak ortada birkaç ilginç tesadüf de yok değil. İlk olarak, Summer Games Fest’de Playstation, Xbox ve Steam gibi büyük markalar ile Bethesda, CDPR ve Warner Bros gibi üçüncü parti dağıtımcılar/geliştiriciler etkinlikte yer alacak. Warner Bros’un etkinliğin açılış gününde yeni Batman oyunu ve Harry Potter oyunu ile giriş yapması oldukça olası bir ihtimal. Ayrıca aynı forumda çıkan Mortal Kombat 11: Aftermath sızıntısının da geçtiğimiz günlerde doğru çıkması bu ihtimalleri kuvvetlendiriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı