Oyun

Yeni Breath of the Wild Sızıntılarla Gündeme Geldi

2017 senesinde Nintendo tarafından Switch için piyasaya sürülen The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunu hakkında yeni sızıntılar basına yansıdı. Gelen yeni söylentiler oyunun çıkış tarihinin duyurulacağı tarihi işaret ediyor.

Nintendo Switch’in en başarılı yapımlarından olan ve 2017 senesinde Yılın Oyunu Ödülü’ne layık görülen The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyuncular tarafından bir hayli sevilmişti. İlk oyunun getirdiği başarıdan sonra Nintendo, geride bıraktığımız E3 2019’da The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2’nin geliştirilme aşamasında olduğunu dile getirmiş, o günden sonra da oyun hakkında tek bir kelime bile duymamıştık. Geçtiğimiz gün gelen iki yeni sızıntı, oyunun adı ve geliştirme sürecini teorik olarak kısaltabilecek oyun haritası hakkında yeni bilgileri gün yüzüne çıkardı.

Yeni oyunun adı The Legend of Zelda: Dark Tombs olacak

Daredevil haberimizde olduğu gibi, yine bir anonim 4chan kullanıcısı The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunun adının The Legend of Zelda: Dark Tombs olacağını söylemiş. Herhangi bir şekilde ispatlanmamış bu sızıntıdan önce ise YouTuber Tyler McVicker’ın The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2’nin haritası hakkında konuşmuş ve yeni oyunun ilk oyundaki Hyrule haritasını kullanacağını söylemişti. Aynı şekilde kalmayacak haritaya yeni yeraltı zindanlarının ekleneceğini dile getirmişti. Bu yeraltı zindanlarının oyunun başlığında Dark Tombs, yani karanlık mezarlar, olabilme ihtimali ise bir hayli yüksek gibi gözüküyor.

Yeni Breath of the Wild Sızıntılarla Gündeme Geldi

Nintendo yeni oyunda Breath of the Wild’daki aynı haritayı kullanacak. Aynı dünyayı kullanacaklar çünkü içini yeniden doldurabilecekleri bir dünyayı yeniden yaratmak zorunda değiller,” açıklamasını yapan McVicker’ın açıklamasından yola çıkarak Nintendo’nun oyunu oyunun 2021’nin ilk çeyreğinde çıkarabileceğini söyleyebiliriz. Haritanın birebir karşımıza çıkmayacağını belirten YouTuber, geliştirici ekibin yeni oyun için yeni bir dünya yaratmaktansa, 5 yılda oluşturulan ilk oyunun dünyasını üzerinde değişiklik yapması daha az vakit alacağını da söyledi.

Nintendo duyuruyu 31 Mart tarihinde yapacak

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunu hakkında gelen bu yeni bilgiler her ne kadar oyuncuları heyecanlandırsa da tüm bunların remsi bilgi olmadığını söyleyelim. 4chan’den gelen bir başka sızıntı 31 Mart tarihinde yeni oyunun duyurulacağı yönünde. Bakalım önümüzdeki Salı günü yeni oyun hakkında bir duyuru gelecek mi hep birlikte göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı