Oyun

Yeni Call of Duty Oyunu Black Ops Adını Kullanmayacak !

Bu sene çıkış yapması beklenen yeni Call of Duty oyunu hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Gelen söylentilere göre serinin en yeni halkası Black Ops adını kullanmayacak.

Şu anda Call of Duty: Modern Warfare oynaması ücretsiz battle royale Warzone’un da katkılarıyla dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olmuş durumda. Ancak Call of Duty’nin koyu hayranları her sonbaharda olduğu gibi bu senede seriye yeni bir oyun geleceğini bildiği için çıkacak yeni oyunun Call of Duty: Modern Warfare’ı tahtından edeceğinin farkında. Activision resmi olarak hayranların Call of Duty 2020 adını taktığı bu seneki oyun hakkında bir bilgi paylaşmamış olsa da, serinin önceki oyunları hakkında tutarlı sızıntılarla bilinen bir kullanıcı yeni bilgileri serinin oyuncularıyla paylaştı.

Yeni Call of Duty Oyunu Black Ops Adını Kullanmayacak
Call of Duty: Black Ops

Geçmişte Call of Duty serisi hakkında tutarlı sızıntılarla gündeme gelmeyi başaran TheGamingRevolution, Call of Duty 2020 hakkında bir video yayınladı. Yayınlanan videodaki bilgilere bakılacak olursa Call of Duty 2020 Black Ops evreninde geçecek fakat oyunun isminde Black Ops geçmeyecek. Eğer durum böyle olursa Treyarch, 12 yıl önce çıkış yapan Call of Duty: World at War’dan beri ilk kez bir oyununda Black Ops adı kullanmamış olacak. Ancak Call of Duty: World at War oyununun da Black Ops evreninde geçtiğini hatırlatalım.

Yeni oyun Black Ops 5 olmayabilir

Call of Duty 2020 hakkında gelen önceki bilgilerde oyunun Black Ops 5 veya sadece Black Ops olacağı hakkında bazı söylemler yer alsa da eğer TheGamingRevolution’ın verdiği bilgiler doğruysa yeni oyunun adı bunlardan hiçbiri olmayacak gibi duruyor. TheGamingRevolution yayınladığı videonun geri kalanında oyunun Soğuk Savaş döneminde veya bir kısmının Vietnam Savaşında geçeceğine dair daha önceleri gündeme gelmiş olan bilgileri tekrar ediyor.

Yeni Call of Duty Oyunu Black Ops Adını Kullanmayacak
Call of Duty: Black Ops 2

Neyse ki bu söylentiler kontrolden çıkmadan evvel Call of Duty hayranları yeni oyun hakkında resmi bilgiler yakın zamanda duyacak gibi duruyor. Geçmiş yıllara baktığımızda Activision o sene çıkış yapacak Call of Duty oyununu Mayıs veya Haziran ayında duyurur ve Eylül veya Ekim aylarında çıkışını gerçekleştirirdi. Eğer korona virüs Activision’ın planlarında bazı aksaklıklara yol açmadıysa aynı formülün Call of Duty 2020 için de geçerli olabileceğini söyleyebiliriz.

Yeni Call of Duty oyunu henüz resmi olarak duyurulmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı