Oyun

Yeni Call Of Duty Oyununun İsmi Sızdırıldı

Bu yıl görücüye çıkacak yeni Call of Duty oyununun ismiyle ilgili ortaya flaş bir iddia atıldı.Buna göre yeni oyunun adı Call Of Duty: Black Ops Cold War olacak.

İddianın kaynağı bugüne dek Call of Duty serisiyle ilgili yaptığı isabetli sızıntı haberleriyle bilinen Okami rumuzlu Twitter kullanıcısı. Kendisi Black Ops oyununun kapağının altına “Cold War” yazılmış görseli hesabından paylaştı.Öte yandan Eurogamer sitesi de kendi kaynaklarına ulaşarak yeni çıkacak oyunun Black Ops Cold War adını taşıyacağını teyit etmiş bulunuyor.

Oyun Soğuk Savaş döneminde geçiyor

Oysa bundan önceki haberlerde geliştirici Treyach stüdyosunun Call of Duty 2020 üzerinde uzun süredir çalıştığı, yeni oyunda Black Ops evreninin en başına gidileceği iddia ediliyordu. Cold War isminden de anlaşılabileceği üzere ABD ile Sovyetler arasındaki soğuk savaş döneminde geçebilir. 

Tabii tüm bu iddialara temkinli yaklaşmakta fayda var, çünkü Activision henüz resmî bir açıklama yapmış değil. Niteki konuya ilişkin Eurogamer sitesinin editörleri yayımcı firmaya ulaşmış, ancak herhangi bir yorum alamamışlar.

1960’lı yıllara dönülecek

Eurogamer’de yer alan habere göre Call Of Duty: Black Ops Cold War tahmin ettiğimiz gibi bizleri 1960’lı yıllara kadar geri götürecek. Black Ops serisinde eskiye dönüldüğüne daha önce de şahit olmuştuk. Ancak özellikle 2019 yılında çıkan Modern Warfare ile kıyaslayacak olursak eski soğuk savaş dönemi silahlarıyla çatışacak olmak kesinlikle heyecan verici.

Bu arada yeni çıkacak Call of Duty oyunuyla ilgili ufak bazı ipuçları Warzone’daki bölümlere yerleştirilmeye başlandı bile. Battle royale oyununu oynayanlar yeni Black Ops’a gönderme yapılan bazı eşyaları fark etmiş durumdalar.

Son güncellemenin ardından 60’lı yıllarda ABD Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan Lockheed U-2 uçağı bölüme gizli bir şekilde eklenmiş. mesela.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı