Oyun

Yeni Half-Life Oyunu İçin Geri Sayım Başladı

Oyun severlerin en çok yolunu gözledikleri oyunlardan birisi olan Half-Life’ın yeni oyunu için geri sayım başladı. Yeni Half-Life oyunu beklenenden farklı olabilir. 

Valve’i seven ya da sevmeyen pek çok oyuncu yıllardır yeni bir Half-Life oyunu bekliyor. Oyun dünyasının ikonik oyunu Half-Life, son olarak 2007 yılında oyuncuların karşısına çıkmıştı. Half-Life’ın son oyununun ardından oyuncuların yeni bir Half-Life oyunu için hep bir umudu olmuştu. Çeşitli teorilerle üçüncü oyunun ne zaman çıkacağı yönünde tahminler yapan oyuncular istediklerine bir türlü ulaşamadı. 

Valve geçtiğiz yıllarda üç büyük VR oyunu üzerinde çalıştığını duyurmasının ardından bu oyunlardan birisinin Half-Life olduğu düşünülüyordu. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni Half-Life oyunu henüz ismi açıklanmasa da Half-Life AIyx ismini taşıyor. Yeni Half-Life oyunun tanıtımı ise 21 Kasım 2019 günü Türkiye saati ile saat 21:00’da gerçekleşecek. 

Valve’in En Büyük VR Projesi : Half-Life AIyx

Valve resmi Twitter hesabı üzerinden yeni oyununu duyurdu. Half-Life hayranları oyunun üçüncü Half-Life oyununa bağlanacağını düşünse de yeni oyunda bizleri nelerin bekleceğini henüz bilmiyoruz. Oyunun isminden yola çıkarak Gordon Freeman’ın yanındaki isimlerden olan AIyx Vance’in yeni oyunda merkezde olacağını söyleyebiliriz. Bir diğer yandan oyun başlangıçta VR platformu için çıkacak olsa da oyunun PC sürümünün gelip gelmeyeceği kesin olarak açıklanmış değil. Half-Life’ın yeni oyunu üçüncü oyun olmasa da seriyi sevenlerde inanılmaz bir heyecan oluşturmuş durumda. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı