Oyun

Yeni Nesil Xbox İçin Oyun Duyuruları Yolda

Oyun sektörünün içinden gelen yeni sızıntılara göre Xbox Series X için yeni duyurular çok yakında yapılmak üzere. Gerçek ismini vermek istemeyen bir çalışan, Xbox geliştiricilerini yeni nesil Xbox Series X için bazı oyun serilerini dirilip yeni bilim kurgu dünyaları üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Korona virüsü tüm dünyada etkisini gösterip oyun dünyasını ağır şekilde yaralamasına rağmen hem Sony hem de Microsoft yeni nesil konsolların planladığı üzere 2020’nin son günlerinde, yani Aralık ayında çıkacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz dönemlerde Xbox ekibi konsolun ve içerisinde barındırdığı donanım özelliklerini tüm oyun dünyasına tanıtmıştı ve Phil Spencer sırada oyun duyurularının olduğunu dile getirmişti. Bu duyuru üzerine iyice heyecanlanan Xbox hayranları yeni nesil Xbox Series X’e hangi oyunların geleceğini merak edip forumlarda tartışıyordu ve bazı güçlü tahminleri öne sürüyordu. Bugün ise oyun sektörünün içindeki bir isim Xbox için planlanan oyunlar hakkında bazı bilgileri kamuoyuna paylaştı.

Xbox Series X için heyecanlandıran oyun açıklaması geldi

Wushu Studious’ın iletişim ekibinin bir elemanı olan ve gerçek ismini vermeyen Shinobi602 adındaki kişi, ResetEra üüzerinden konuşulan Xbox oyun stüdyoları konusuna birkaç yorum bıraktı. Oyunlar hakkında detay vermenin kendisine düşmediğini belirten kullanıcı, oyunculara yapılacak oyun duyuruları için çok fazla beklemek zorunda olmadıklarını müjdeleyerek Phil Spencer’ın bahsettiği duyuruların beklediğimizden de yakın olduğunu işaret etti.

Yeni Nesil Xbox İçin Oyun Duyuruları Yolda
Fable

Tabi ki Shinobi602’nin yorumları bununla sınırlı değil. Duyurulacak olan oyunlar hakkında çok kısaca bahseden kullanıcı, “Görkemli fantastik dünyalar, yenilenen seriler, büyük bilim kurgu dünyaları falan… bayağı bir eğlenceli olmalı,” sözlerini kullandı. Oyunlar hakkında daha fazla bilgi veremeyen sektör çalışanı, bu bilgilerden sonraki ortaya çıkacak görüşleri hayranların hayal gücüne bırakmış oldu. Hayranlar ise Shinobi602’nın açıklamalarındaki görkemli fantastik dünyalar demesini yeni Fable oyununa ve Obsidian tarafından geliştirilmekte olan yeni büyük çaptaki RYO projesine bağladı. Bilim kurgu içinse hepsinin ortak görüşü ise tabi ki Halo Infinite idi.

Xbox Series X ne zaman çıkış yapacak?

Yakın zaman içinde yeni oyun duyurularını görebileceğimiz Xbox Series X için henüz net bir çıkış tarihi verilmese de Microsoft konsolu korona virüse rağmen planlandığı şekilde 2020’nin son günlerinde çıkarmayı hedefliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı