Oyun

Yeni Sünger Bob Oyunundan Bir Video Geldi

23 Haziran’da piyasaya çıkacak olan SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated’dan yeni bir video geldi. Yayınlanan yeni video oyunda yer alacak olan birkaç boss savaşını gösteriyor.

Bir sene içerisinde Capcom’dan Resident Evil 3 Remake ve Square Enix’den Finaly Fantasy 7 Remake gibi yeniden yapımlar gördük. Geçtiğimiz günlerde bu listeye Mafia’nın da ekleneceğini duymuştuk. Remake furyası almış başını gitmişken geçtiğimiz sene E3’de duyurulan bu sene çıkacak bir başka yeniden yapım olan, THQ Nordic imzalı SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated. Önümüzdeki ay piyasaya çıkması planlanan oyun, 2003 senesinde Playstation 2’ye çıkarak oyunculara oldukça güzel bir aksiyon macera deneyimi yaşatmıştı. Geçtiğimiz günlerden yayınlanan yeni video ise oyunun boss savaşlarına ışık tutuyordu. Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yukarıdan izlediğiniz videodan anlaşılacağı üzere SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated’ın hikayesi, Sünger Bob, Patrick ve Sandy’nin Bikini Kasabasına robot ordusuyla hükmetmek isteyen Plankton’u durdurmaya çalışmasını konu alıyor. Yayınlanan videodan görebileceğiniz üzere bu robotların bazıları boss savaşlarında görüp, karakterlerimizin android versiyonlarını kasabayı kurtarmak için alt etmek zorunda olacağız. Bu boss savaşları sadece robotlardan oluşmayacak elbette. Uçan Hollandalı, Deniz Anası Kralı ve çok daha fazla boss savaşı oyunda yer alacak. Bu boss savaşlarında ilginç olan bir nokta ise Squidward boss savaşının yer almaması. 2003 yılında çıkan orijinal oyunun geliştirme aşamasında Squidward’un kısmı kesilmişti fakat yeni oyunla birlikte karşımıza çıkacağı söyleniyordu.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated’ın yenilenmiş sürümünde yeni bir çok oyunculu modunun olacağını da söyleyelim. Her ne kadar Sünger Bob’un popülerliği çizgi filmin zirve yaptığı 1990’lı ve 2000’li yıllardan sonra düşüşe geçmiş olsa da bazı oyunlar ve filmlerle Sünger Bob ismi diri tutulmuştu. Hatta daha geçtiğimiz günlerde 15 milyondan fazla ön kayıt alan SpongeBob: Krusty Cook-Off mobil oyunu çıkış yapmış ve oyuncular tarafından olumlu karşılanmıştı. 121 TL’lik ön sipariş fiyatıyla şu anda Steam’den satın alabileceğiniz SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated PC, PS4, Xbox One ve Switch için çıkış yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı