Oyun

Yeni Witcher Oyunu İle İlgili Resmi Açıklama Geldi

Polonyalı oyun geliştirici CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 sonrası yeni The Witcher oyunun için kollarını sıvayacağını duyurdu. Ayrıca Cyberpunk 2077’nin ek paketleri ve çok oyunculu modu için de bilgiler verildi.

2007 senesinde The Witcher 1 ilk kez karşımıza çıkan fakat ses getiremeyen, ikinci oyun ile adını duyurduktan sonra The Witcher 3: Wild Hunt ile türü yeni bir yöne sürükleyerek birçok oyuncunun gönlünde taht kurmayı başaran CD Projekt Red, bildiğiniz üzere şu sıralar Cyberpunk 2077 ile uğraşıyor. Piyasaları The Witcher 3’den daha büyük oranda etkileyeceği tahmin edilen ve şimdiden oyuncular arasında büyük bir heyecanla birlikte beklenti yaratan Cyberpunk sonrası şirketin neler yapacağı açıklandı.

Yeni oyunlar çoktan planlanmış

The Witcher oyunlarına büyük bir emek sarf eden CD Projekt Red başkanı Adam Kicinski, Polonyalı bir internet sitesi olan Stooq ile yaptığı röportajda bir sonraki oyunları ve Cyberpunk ve The Witcher evrenleri hakkında konuştu. Ekip arkadaşlarının The Witcher evreninde geçen daha fazla oyun yapmaya istekli olduğunu belirten Kicinski, “Elimizde iki farklı dünya var ve bu dünyalarda geçen yeni oyunlar yapmak istiyoruz, o yüzden gelecek için planladığımız oyunlar ya yeni bir Witcher ya da Cyberpunk oyunu,” açıklamalarında bulundu.

Yeni Witcher Oyunu İle İlgili Resmi Açıklama Geldi
The Witcher serisinin ana karakteri Rivyalı Geralt

Yeni Witcher oyunu geliştirilmeye başlanmak üzere

Kicinski güzzel haberi ise bu sözlerinin ardından verdi. Başarılı oyun geliştiricisi, “Şu anda zaten Cyberpunk 2077 dışında başka bir tek oyunculu oyun için çalışmalarımız mevcut. Bu oyun için biraz daha geliştirilmesi gereken bir konsept yarattık. Şu anda üzerinde zaman harcamak istemesek de oyunun geliştirme sürecine başlamak üzereyiz. Cyberpunk 2077 çıkış yaptıktan sonra bir sonraki oyun için çalışmalara hemen başlayacağız,” diyerek ufukta yeni bir The Witcher oyunu olabileceğini doğrulamış oldu. Fakat şunu belirtmek gerek ki CD Projekt Red’in geçmişte bu konuya dair yaptığı açıklamalar göz önüne alındığında bu yeni oyunun The Witcher 4 olmayacağını söyleyebiliriz çünkü Rivyalı Geralt’ın hikayesinin üçüncü oyun ile birlikte son bulduğu ve yeni oyunun başka bir isimle geleceği daha önce açıklanmıştı.

Röportajın devamında Kicinski 17 Eylül 2020’de Cyberpunk çıktıktan sonra geliştirici ekibin iki büyük bir de küçük takımlara ayrılacağını ve bu büyük ekiplerden biri Cyberpunk’ın çok oyunculu modu ile uğraşırken diğer büyük ekip ise oyunun genişleme paketlerinin geliştirmesinden sorumlu olacak. Ve üçüncü küçük ekip ise firmanın The Witcher olması muhtemel olan yeni oyunuyla ilgilenecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı