Oyun

Yeni Xbox Modelinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Microsoft’un geçtiğimiz yılın sonunda duyurduğu yeni oyun konsolu Xbox Series X oyun konsolunun tanıtım tarihi açıklandı. İşte Xbox’ın yeni oyun konsolunun resmi çıkış tarihi. 

2020 yılının en çok beklenen oyun konsollarından birisi olan Xbox Series X oyun konsolunun tanıtım tarihi açıklandı. Bilindiği gibi PlayStation 2013 yılının Şubat ayının sonunda “Özel PlayStation Buluşması” adı altında bir özel etkinlik düzenlemişti. Bu etkinlikte Sony yeni oyun konsolu PlayStation 4’ü duyurmuştu. Aynı yılın Mayıs ayı içerisinde de Microsoft yeni oyun konsolunu tanıtmıştı. 

Sony ve Microsoft 2020 yılı içerisinde yeni oyun konsollarını satışa sunacak. Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’i ne zaman tanıtacağı şimdilik bilinmiyor olsa da Microsoft’un yeni Xbox oyun konsolunun tanıtım tarihi belli oldu.

Ortaya çıkan görsele göre Xbox X yerine Xbox Series ifadesinin kullanılması ise Microsoft’un bu etkinlikte birden fazla cihaz tanıtılabileceği anlamına geliyor. Etkinlik tarihi ise 6 Nisan 2020 olarak açıklandı. Etkinlik Türkiye saati ile 22:00’da Los Angeles, Microsoft Theater’da gerçekleşecek. Basın açıklaması afişinin altında yazan küçük yazıların anlamsız olması ise tasarımın henüz bitmemiş bir taslak olduğunu ya da gerçek olmadığını gösteriyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı