Oyun

Zombilerin Şafağında: The Walking Dead – Road to Survival

The Walking Dead hayatımızın birkaç bölümünde karşımıza çıktı. The Walking Dead ilk olarak çizgi roman olarak yayınlandı. Çoğu çizgi roman gibi dizi ve filme uyarlanması da uzun sürmedi. Uyarlanan dizi sayesinde çizgi romanları da hak ettiği  ilgiyi gördü. Şimdi de bir oyun uyarlaması ile karşımızda.

 İlk Oyunu İle Benzer Özellikler

İlk olarak çizgi roman daha sonra dizi ve sonrasında oyunuyla beğenileri toplayan The Walking Dead, şimdi de The Walking Dead: Road to Survival oyunu ile karşımıza çıkıyor. İlk oyunun temellerini oluşturan özellikleri olan olay örgüsünü değiştiren tercihler bu oyunda da aynı olay örgüsü ile benzer özellikler gösteriyor. Fakat The Walking Dead: Road to survival oyununda olay tamamiyle bu tercihlere bağlı olarak değişmiyor. Tercihlerin etkisi çok basit şekilde sonuçlanıyor. The Walking Dead çizgi romanı ve dizi mekanı olan hapishane, oyunun mekanını da hapishane olarak geçirdiğinden çizgi roman ve dizi ile benzerlik gösteriyor fakat birebir aynı değil. Hapishane içerisindeki olaylar ve tercihlerden bahsedilmiyor. Rick Grimes ve arkadaşlarının hapishaneye ulaşmadan önceki konuları ele alıyor.

Oyun esnasında yine tercihler yapılması gerekiyor. Aynı çizgi romanda olduğu gibi, fakat sonuçlar ölüm ile sonuçlanmayacak kadar büyük önem arz etmiyor. Tercihlerin sonucunda sahip olduğunuz köyün nüfusunu arttırmanız gerekebilir ya da bir arkadaşınızın ölümüne sebep olabiliyor. Bir köye sahip oluyorsunuz fakat köyü savunmak zorunda olduğunuz bir durum yok. Köy, kurtulanları barınacak ev temin etmek ve tarlaları geliştirmek için kullanılıyor. Hatta kurtulanlara barınma temin etmişken yetiştirip asker haline getirebiliyor.

Verilen görevler için tur tabanlı bir sistem mevcut, görev ve seviyeye göre sizin belirlediğiniz ekip ile birlikte zombi ve ya insanlar ile savaşmanız mümkün. Her görev için oluşturulan turlarda her bir karakter bir kez saldırabiliyor. Genel olarak bakıldığında karakterlerin özel güçleri mevcut. Bu özel güçler arasında birden fazla rakibe saldırma özelliği ya da bulunduğu ekip içerisinde bulunan arkadaşlarının gücünü arttırıyor. Zamanla dolan bir bar yardımıyla yetenekleri kullanabilmek mümkün oluyor. Karakterler çizgi romandan esinlenerek oluşturulmamıştır. Çizgi roman ve diziden aşina olduğumuz karakterlere açma şansını kazandığımız kutulardan ulaşılabiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı