Sinema

Aşk-ı Memnu Ekranlara Geri Dönüyor

Aşk-ı Memnu ikinci versiyonu ile 2008 yılında izleyicisiyle buluştu. İzleyici tarafından gelen yoğun talep nedeniyle tekrar televizyon ekranlarında boy gösterecek. Aşk-ı Memnu hafta içi her gün saat 10.45’de Kanal D’de yayınlanmaya başlıyor.

Aşk-ı Memnu Seyircisiyle Buluşuyor

2008 yılında Kanal D’de yayınlanan Aşk-ı Memnu yıllardır Türk televizyon seyircisinden yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıllarda da belli aralıklarla eski bölümleri yayınlanan dizi tekrar ekranlara dönüyor. Heyecan dolu sahneleri, yasak aşk serüveni Kanal D’de hafta içi her gün yayınlanacak. Tekrarlarının bile reyting rekorları kırdığı Aşk-ı Memnu dizisinin yalnızca Türkiye’de değil, yabancı ülkelerde de seveni oldukça fazla. Sevilen dizi 6 Nisan tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayacak.

Aşk-ı Memnu Oyuncu Kadrosu

Aşk-ı Memnu deneyimli oyuncu kadrosu ile yayınlandığı günden bugüne Türk halkının gönlünde taht kurmuş durumda. Öncelikle ‘Firdevs Yöreoğlu’ karakterine hayat veren Nebahat Çehre, ‘Adnan Ziyagil’ karakteri ile Selçuk Yöntem, ‘Matmazel’ ile Zerrin Tekindor gibi usta sanatçıları Aşk-ı Memnu sevenleri ile buluşturdu. Bunun yanı sıra ekranlarda yeni boy göstermeye başlayan Beren Saat (Bihter), Kıvanç Tatlıtuğ (Behlül), İlker Kızmaz (Nihat Önal), Hazal Kaya (Nihal Ziyagil) ve dizinin en küçük oyuncusu Batuhan Karacakaya (Bülent Ziyagil) 2008’de Aşk-ı Memnu’da oynayarak halkın dizi belleğine yerleşti.

Aşk-ı Memnu Tarihçesi

Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri Aşk-ı Memnu aslında ilk olarak 1975 yılında televizyon dünyasına giriş yaptı. 1975 yılında TRT’de yayınlanan Aşk-ı Memnu izleyiciler ve yorumcular tarafından yapılan incelemeye göre kitap ile daha paralel giden bir akışa sahip. Aşk-ı Memnu dizisinin ilk versiyonundaki karakterlere hayat veren oyuncular ise; Salih Güney (Behlül), Müjde Ar (Bihter), Neriman Köksal (Firdevs), Şükran Güngör (Adnan), Çolpan İlhan (Matmazel), Itır Esen (Nihal), Murat Erton (Bülent), Suna Keskin (Peyker) ve Ersin Pertan (Nihat) olmuştur.

Aşk-ı Memnu dizisinin genel özetine bakacak olursak, İstanbul’da yaşayan zengin iş adamı Adnan Bey eşinin ölümünün ardından çocukları Nihal ve Bülent ile yaşamaktadır. Hayatları normal akışında devam ederken Adnan Bey, ikinci evliliğini Bihter Yöreoğlu ile gerçekleştirir. Bu evliliğin ardından Bihter ve Behlül’ün yakınlaşmaları hayatlarını geri dönüşü olmayan bir yola sürükleyecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı