Sinema

Avatar’ın Devam Filmleri İçin Ayrılan Bütçe Dudak Uçuklattı!

Avatar filmleri için son dönemlerde çılgın bir hazırlığın yapıldığı öğrenildi. İlk filmin devamı niteliğinde olacak filmler için hazırlıklar başladı. Bu süreçte çekimlerin alınacak yeni önlemler kapsamında başlamasına karar verildi. Dizinin başarılı olmasının arkasında son derece ciddi bir bütçenin de bulunduğu öğrenildi. Yapımcı stüdyo olan Disney bu süreç içerisinde devam filmi için bir milyar doları gözden çıkardığını açıkladı.

Filmin yönetmenliğini ise ünlü yönetmen James Cameron yapacak. Seri için 4 filmin daha çekilmesi planlanıyor. Her bir film için ayrılan bütçe ortalama olarak 250 milyon dolar olacak. Yapılan değerlendirmelerde filmler için ayrılan en büyük bütçenin olduğunun altı çizildi. Dev bir bütçe ile gelecek olan filmlerin nasıl bir ilgi ile karşılanacağı ise merak konusu oldu. 1 milyar dolarlık bütçenin duruma ve ihtiyaca göre artabileceği de belirlendi.

Avatar 2 Filminin Çekimleri İçin Geri Sayım Başladı

2009 yılında ilk kez çekilen ve vizyona giren film dünya çapında oldukça sevilmişti. Sinema tarihinde en güzel teknolojilerin kullanıldığı belirtilmişti. O dönemlerde görselliği ile oldukça dikkat çeken filmin 2,77 milyar dolarlık bir gişe ile rekora imza attığı ortaya çıkmıştı.

Avatar 2 filminin çekimlerine bu süreçte başlanması bekleniyordu ancak koronavirüs salgını nedeniyle durumun ertelenmesine karar verilmişti. Yeni Zelanda’da çekilecek filmin çekimlerine yakın zamanda başlanabilir. Salgının bölgede kontrol altına alınması ve kontrollü bir şekilde çalışmaların yapılması halinde film çekimleri her an başlayabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı