Sinema

Coronavirüs Film Ve Dizi Çekimlerini Durdurdu

Coronavirüs film ve dizi çekimlerinin durmasına sebep oldu. Virüs sinema ve dizi sektörünü de olumsuz etkiliyor. Dünya sağlık örgütü tarafından ‘Küresel Salgın’ ilan edilen virüs dolayısıyla pek çok filmin çekimleri durduruldu ve gösterim tarihleri ertelendi.

Coronavirüs bazı dizi ve film setlerini de etkilemeye devam ediyor. Oyuncuların ve set ekiplerinin de virüs dolayısıyla endişelenmesi birçok filmin çekimini durdurdu pek çoğununda vizyon tarihi ertelendi. Bunun yanı sıra bazı dizilerin çekimlerine de ara verildiği biliniyor. Set ortamlarının kalabalık olması, zor şartlarda yapılan çekimler set ekiplerini ve oyuncuları da oldukça korkuttu. Pek çok filmin gösterim tarihi de kalabalık ortamlara girilmesinin riskli olduğundan dolayı ertelendi.

Coronavirüs Film Ve Dizi Çekimlerini Durdurdu

Çekimleri Durdurulan Bazı Dizi ve Filmler

Genius, Grace and Frankie, Stranger Things 4. sezon, See, Servant, For All Mankind, Lisey’s Story, Mythic Quest: Raven’s Banquet, Prag, The Good Fight, Bull, Dynasty, Lucifer, The Flash, The Falcon and the Winter Soldier, Grey’s Anatomy, Riverdale , Shang-Chi, Mission: Impossible 7, The Nightingale, Superman and Lois, Kung Fu, Pennyworth, The Flight Attendant, Foundation, The Wheel of Time

Vizyon Tarihi Ertelenen Bazı Filmler

A Quiet Place Part II, Mulan, Antlers, Fast and Furious 9, The New Mutants, Peter Rabbit 2, No Time to Die

Coronavirüs Film Ve Dizi Çekimlerini Durdurdu

Coronavirüs’e Yakalanan Oyuncular

Tom Hanks ve Rita Wilson Coronavirüs’e yakalandığı bilinen ünlüler.

Universal Studios kapılarını kapıtırken, Disney de bazı yapımlarını durdurdu. Bununla birlikte Netflix’de tüm çekimlerini durdurdu. Cannes Film Festivali’nin de Coronavirüs sebebiyle iptal edildiği iddia edilmişti, iptal kararının ise resmi olarak 16 Nisan’da açıklanacağı belirtildi.

Türk Yapımları ve Bazı Festivaller de Ertelendi

İstanbul Film Festivali, Tribeca Film Festivali, Akbank Kısa Film Festivali, Filmmor Kadın Filmleri Festivali de Coronavirüs nedeyinle ertelendi.. BKM ve Craft tüm oyunlarına ara verdi.Yerli yapımlardan  Malazgirt 1071, Müstakbel Damat, Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas ve 9 Kere Leyla filmlerinin vizyon tarihleri de ertelendi.

Coronavirüs Film Ve Dizi Çekimlerini Durdurdu

Şimdilik herhangi bir Türk dizisinin çekimlerine ara verileceği hakkında bir bilgi yok. Fakat pek çok dizide oyuncuların ve ekibin sette maske kullandığı ve oyuncu Esra Dermancıoğlu’nun oynadığı dizinin çekimlerine Coronavirüs korkusundan dolayı katılmadığı öğrenildi. İlerleyen günlerde Coronavirüs’ün dizi ve film setlerini daha da olumsuz yönde etkileyip etkilemeyeceği ise merak konusu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı