Sinema

Disney+ Servisinden Büyük Başarı

Disney’in kısa bir süre önce belli bölgelerde kullanıma sunduğu Disney+ servisi sadece 5 ay içerisinde 50 milyon abone sayısına ulaştı.

Disney’in Netflix alternatifi olarak Kasım 2019’da sadece belli bölgeler için sunduğu Disney+ servisi için Disney 2024 yılına kadar 60 ila 90 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı beklediklerini açıklamıştı. Disney+ servisi daha senesi dolmadan sadece 5 aylık süre zarfında 50 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Disney+ servisi ilk yayına başladığı gün 10 milyonun üzerinde üye sayısına ulaşmıştı. Sonrasında yayın anlamında bazı sıkıntılar yaşayan Disney+ platformu Şubat 2020 döneminde ise 28 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştı. 

Korona virüs salgını sonrasında evlerine kapanan insanların yayın platformlarına olan ilgisinin arttığı bu dönemde, Disney+ servisinin yükselen servisler arasında olduğunu görüyoruz. Disney+ servisinin bu denli hızlı büyümesinin altında sadece korona virüs salgını yatmıyor. İlk duyurulduğu dönemde sınırlı ülkelerde faaliyet gösteren Disney+ servisi şimdi ise Almanya, İtalya, İsviçre, İspanya, İrlanda, Birleşik Krallık ve Hindistan’da hizmet veriyor. Disney+ servisinin popüler olmasının altında ayrıca Mandalorian gibi popüler dizilerinin de katkısı büyük.  Henüz ülkemizde faaliyet göstermeyen Disney+ servisinin ilerleyen süreçte ülkemizde de faaliyet göstermeye başlaması bekleniyor. 

Disney+ Yayın Kalitesini Düşürdü

Korona virüs salgını sonrasında yaşanan internet trafiğinde artış sebebiyle Disney+ servisi şimdilik Avrupa’da yayın kalitesini düşürdüğünü açıkladı. Disney+ açıklamasında yayınların 4K çözünürlüğünde izlenmeye devam edileceğini belirtse de geçici süreyle yayın kalitesinde düşürmeye gittiklerini belirtti. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı