Sinema

Efsanevi Basketbolcu Michael Jordan’ın Hayatını Anlatan The Last Dance Netflix’te!

ESPN tarafından hazırlanan The Last Dance isimli belgesel pek çok kişinin kısa sürede yoğun ilgisiyle karşılandı. Netflix platformu üzerinden yayınlanan belgesel pek çok kişi tarafından da merak ediliyordu. Ünlü basketbolcu Michael Jordan’ın yaşamından esinlenen ve hayatını anlatan belgesel Pazar günü yayınlanmıştı. Türkiye’de ise bugünden itibaren izlenebilecek.

Sporsever binlerce kişi belgesel hakkında araştırma yapmaya başladı. Efsane yıldız basketbolcunun hayatı, başarıları, spor kariyeri hakkında pek çok bilgi aranmaya başladı.

Belgeselin Konusu Ne?

belgesel

Bir döneme damgasını vuran, hala nesilden nesile anlatılan efsane basketbolcu Michael Jordan’ın yaşamını konu alan belgesel son derece sürükleyici. Eski döneme it gerçek görüntülere de sık sık yer veriliyor. Bu görüntülerin pek çok kişi tarafından bilinmediği ifade ediliyor. 1997 ve 1998 yıllarına ait, hiçbir yerde yayınlanmayan görüntülerin olması ise pek çok kişiyi heyecanlandırmaya yetiyor.

Efsane basketbol oyuncunun hayatının ilk döneminden basketbol kariyerine kadar uzanan süreç içerisindeki yaşadıklarını eksiksiz bir şekilde anlatması kısa sürede ilgi çekmesine neden oldu. 1990 yıllarında Chicago Bulls’un öyküsüne de yer veriliyor. Belgeselin yapımcılığını ise baştan sona verdiği destekler ile ESPN üstlendi.

Geçmişe gitmek isteyen nostalji sevenlerin ilgisini çekecek olan bu belgesel ile birlikte dönemin basketbol ligi hakkında da çok şey öğrenilebilir. Maçın ardından yaşananlar, sahne sonlarında meydana gelen heyecanlar, kavgalar, kurulan özel dostluklar ve takımın sorunlarını tüm çıplaklığı ile görme fırsatı yakalayabilirsiniz.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı