Sinema

Evde İzlenebilecek En iyi 5 Film

Evde vakit geçirirken izlenebilecek oldukça fazla film var. Coronavirüs nedeniyle evde daha fazla vakit geçirmeye başlayan ya da karantina altına alınan kişilere kaliteli filmler izleyerek güzel vakit geçirmesi öneriliyor.

Tüm zamanların en iyi, en sevilen filmlerini seyretmek eğer bazıları daha önce  izlendiyse belki hatırlamak adına bir kez daha izlemek evde güzel vakit geçirmek için yapılabilecek arasından yer alıyor. Uzmanlar da evde bulunulan sürelerde film izlemeyi ve kitap okumayı öneriyor.

Karantinada İzlenebilecek Filmler

  • Aynı Yıldızın Altında (2014)

16 yaşında tiroit kanseriyle Hazel tedavisi esnasında Augustus isimli beyin tümörü ile müacadele eden bir gençle tanışır.birbirlerine aşık olan çift hayallerini gerçekleştirmek için yola çıkarlar. John Grenn’in romanından uyarlanmış filmin IMDB puanı ise 7,7.

Evde İzlenebilecek En iyi 5 Film
  • Unutma Beni (2014)

Columbia Üniversitesi’nde ünlü bir dilbilim profesörü olan Alice Howland ve Alzheimer teşhisi konulduktan sonra değişen hatayı izleyiciye hem sıcak hem de empati kurulabilecek zeminde bir film vaadediyor. Filmin IMDB puanı ise 7,5.

Evde İzlenebilecek En iyi 5 Film
  • Cesur Yürek (1995)

İskoçların üzerindeki İngiliz egemenliğini anlatan film de William’ın eşinin İngiliz birliklikler tarafından öldürülmesiyle William’ın intikam savaşını anlatır. William bir özgürlük simgesi haline dönüşür. Filmin IMDB puanı ise 9,1.

Evde İzlenebilecek En iyi 5 Film
  • Umudunu Kaybetme (2006)

Chris Gardner ve oğlunun birlikte sürdürdüğü yaşam mücadelesini anlatan film oldukça iç ısıtan bir konuya sahip. Filmin IMDB puanı ise7,8.

Evde İzlenebilecek En iyi 5 Film
  • Yerçekimi (2013)

Dr. Ryan Stone ve Matt Kowalsky uzay yolculuğuna çıkan iki astronottur. İşlerin beklendiği gibi gitmemesi üzerine mekik  çarpan bir cisim ile paramparça olur ve iki astronot uzay boşluğunda sürüklenmeye başlarlar. Oldukça etkiliyeci sahnelere sahip film astronotların yaşadıklarını birebir izleyiciye hissettiriyor. Filmin IMDB puanı ise 7,7.

Evde İzlenebilecek En iyi 5 Film

 Bunun yanında klasiklerden Leon, Esaretin Bedeli, Yedinci Mühür, Yeşil Yol, Hayat Güzeldir, Piyanist, Yağmur Adam gibi filmler de tercih edilebilir.

Coronavirüs’ün tüm dünyayı olumsuz etkilediği, pek çok alanda birçok kişinin kendini kısıtlamasına ya da moralinin bozulmasına sebep olduğu şu günlerde biraz olsun virüs konusunda uzaklaşmak için iç ısıtan bazı filmleri izlemek ve hatırlamakta fayda var. Coronavirüs ile mücadelede kritik uyarılara dikkat ettikten sonra endişe ve paniğe kapılmak doğru değildir. Unutulmamalıdır ki Coronavirüs aldığımız tedbirlerde daha büyük değil.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı